Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Atkārtoti turnīrā uzvar HK “Madona”

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 22.01.2019.

Atkārtoti turnīrā uzvar HK “Madona”
Burtu lielums

Jau trešo reizi Viešūrkalna slidotavā notika ilggadējā Madonas hokejista un hokeja entuziasta Salvja Stradiņa piemiņas turnīrs hokejā. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad tajā uzvarēja HK „Madona".

Otro vietu ieguva hokeja komanda „Šlāgeris", trešo vietu – Pļaviņu hokejisti, bet ceturto – VUGD izlase. Pirmo triju vietu ieguvēji saņēma kausus un medaļas.

Šī tradīcija tika iedibināta 2017. gadā, pēc tam, kad vienā no Entuziastu hokeja līgas spēlēm 2015. gadā ledus laukumā pēkšņi pārstāja pukstēt Salvja sirds… Pirmie divi turnīri notika Salvja dzimšanas mēnesī – februārī, bet šogad tas norisinājās nedaudz agrāk – 19. janvārī.
Līdzīgi kā iepriekšējos gados sacensībās piedalījās četras komandas. To skaits ir nemainīgs, bet katru gadu uz turnīru tiek uzaicināta arī kāda komanda, kura iepriekš nav piedalījusies. Sacensību dalībnieku vidū ir bijusi hokeja komanda „Mazie Milži" no Mētrienas, HK „Ērgļi", bet šogad tika uzaicināti hokejisti no Pļaviņām. Pirmoreiz turnīrā piedalījās sieviete hokejiste – Anna Kubliņa, Latvijas sieviešu hokeja izlases kapteine, kas spēlēja VUGD izlases sastāvā.
Par turnīra pirmajiem uzvarētājiem 2017. gadā kļuva VUGD hokeja izlase, taču, kā sarunās „Staram" allaž uzsvēruši gan paši hokejisti, gan komandu treneri un arī hokeja fani, šajā turnīrā svarīgākais jau neesot izcīnītā vieta, bet gan iespēja uzspēlēt hokeju, saturīgi pavadīt brīvo laiku un godināt Salvja piemiņu, kas hokejam palika uzticīgs līdz pat pēdējam dzīves mirklim.
– Šogad esam nedaudz pamainījuši turnīra formātu. Atšķirībā no iepriekšējām divām reizēm nebūs fināla un cīņas par trešo un ceturto vietu. Komandas spēlēs cita ar citu, un pēc savstarpējo triju spēļu rezultātiem tiks noteikts uzvarētājs un pārējo vietu ieguvēji. Nedaudz garāki būs arī spēļu periodi – divreiz pa 15 minūtēm, – pastāstīja viens no turnīra organizatoriem, HK „Madona" spēlētājs Raivo Stradiņš.
Savukārt VUGD izlase šogad ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktora vietnieka Mareka Silova vadībā.
– Trešo reizi mūsu komanda ir šeit, lai, kā saka, sevi parādītu un novērtētu citu komandu sniegumu un meistarību. Uz turnīru esam atveduši arī jauno paaudzi. Prieks, ka sacensības notiek pozitīvā gaisotnē un turnīrs ir kļuvis jau par tradīciju. Liela daļa cits citu pazīst, komunicē savā starpā, dalās pieredzē un stāstos par aizvadītajām spēlēm dažādās hokeja līgās, – uzsvēra Mareks Silovs.

– Arī laikapstākļi ir ideāli. Neesam arī izvirzījuši uzdevumu uzvarēt par katru cenu. Šajās dienās norisinājās Iekšlietu ministrijas čempionāts hokejā, kas prasīja daudz spēka un bija svarīgi veiksmīgi nostartēt, bet šodien galvenais ir izbaudīt spēlētprieku, bez lielas fiziskas pārpūles. Esam saplānojuši, kurās spēlēs katrs hokejists spēlēs. Es, piemēram, ledus laukumā došos trešajā spēlē. Iespēja vispirms ir jādod jaunajiem, lai gūst pieredzi. Šāgada jaunums ir arī tas, ka mūsu komandā spēlē Anna Kubliņa – Latvijas sieviešu hokeja izlases kapteine, kas mācās pie mums, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, – pastāstīja Mareks Silovs.

Savukārt Anna Kubliņa sarunā uzsvēra, ka šogad aprit 14 gadu, kopš viņa sāka trenēties hokejā.
– Pamēģināt uzspēlēt hokeju mani pierunāja Latvijas hokeja izlases spēlētājs Kaspars Daugaviņš, un tā es visus šos gadus mēģinu… Kad sāku spēlēt hokeju, šis sporta veids sieviešu vidū Latvijā nebija pārāk populārs, bet interese ar katru gadu palielinās. Hokejam mēģinām piesaistīt arī jaunas meitenes, lai nāk un trenējas. Slodze treniņos gan ir ļoti liela, un tā būtībā neatšķiras no puišu slodzes. Man hokejs ir kļuvis par sirdslietu, es spēlēju aizsardzībā, – atzīmēja Latvijas sieviešu hokeja izlases kapteine Anna Kubliņa.
Uzrunājām arī šo sacensību debitantus – Pļaviņu hokejistu komandas kapteini Ingu Akmeni un Valdi Džeriņu, mūspuses hokejistu no Kalsnavas pagasta Aiviekstes.
– Turnīrā piedalāmies pirmo gadu, bet esam komanda ar tradīcijām. Pļaviņās hokejs ir cieņā, komandas pamatsastāvā spēlētāji spēlē jau daudzus gadus, kad trenēties uzsākām Aizkrauklē uzceltajā ledus hallē, bet tagad mums treniņi notiek Ogrē. Taču, protams, piesaistām arī jaunus spēlētājus. Savulaik esam spēlējuši arī ar Salvi Stradiņu. Laba sadarbība mums ir izveidojusies arī ar Madonas hokejistiem. Nodrošinot vienu maiņu, šajā sezonā Daugavpilī kopā spēlējām pat vienā komandā. Priecājamies, ka turnīru sākām ar uzvaru. Lai gan iegūtā vieta šajā reizē arī nav tik svarīga, tomēr, kad esi laukumā, rodas azarts un vēlme uzvarēt. Arī ledus kvalitāte te ir laba, –
uzsvēra Ingus Akmens un Valdis Džeriņš.
Šo triju gadu laikā turnīram izveidojies savs atbalstītāju loks, dažiem tā ir pat kļuvusi par tikšanās vietu, kuru mainīt nedrīkst. Tiesa, šādu turnīru labprāt sarīkotu arī Madonā, kur, visticamāk, būtu liels skatītāju pieplūdums, bet „svaru kausi" par labu Viešūrkalna slidotavai nosveras attīstītās infrastruktūras dēļ. Madonas hokeja laukumā šai ziņā ir, uz ko tiekties.
Viens no tradicionālajiem hokeja turnīra atbalstītājiem ir bērzaunietis Jānis Garbovskis.
– Tas ir ļoti labi, ka tradīcija tiek turpināta un reizi gadā varam satikties šādos turnīros. Tiesa, pērn manis te nebija, bet šogad visas citas lietas tika atliktas, un, tāpat kā pirmajā turnīrā pirms trim gadiem, esmu atbraucis, lai atbalstītu turnīra organizatorus un gūtu pozitīvas emocijas, dzīvojot līdzi hokejistu sniegumam ledus laukumā. Īkšķus, protams, turu par HK „Madona", bet šis jau tomēr ir draudzības turnīrs, līdz ar to iegūtā vieta nav pats svarīgākais, galvenais ir satikties un uzspēlēt savam priekam, – akcentēja Jānis Garbovskis.
Turnīra organizētāji sirsnīgi pateicas norises vietas saimniekiem – Viešūrkalna pārvaldniekam Jurim Sitko un sporta bāzes pārvaldniekam Gintam Rudzītim, krodziņa „Šlāgeris" īpašniekam Haraldam Pūcem, AS „Latvijas valsts meži", Madonas novada pašvaldības sporta darba organizatoram Mārim Gailumam un hokeja entuziastam Jānim Garbovskim, kā arī par informatīvo atbalstu – laikrakstam „Stars".


23.01.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px