Janvārī tika dots starts skolu sacensībai programmā „Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs".
No 2019. gada janvāra līdz decembrim vairāk nekā 20 skolu no astoņām Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībām apņēmušās samazināt savas skolas enerģijas patēriņu, mainot savus paradumus un ieviešot regulārus energotaupības pasākumus.
Lai motivētu skolēnus kļūt par zinošiem un atbildīgiem enerģijas lietotājiem, kā arī lai atbalstītu skolotājus un citus skolas darbiniekus, Vidzemes plānošanas reģiona ekspertu komanda izstrādā mācību materiālu par deviņām tēmām – Enerģijas patēriņš ēkās; Apkure; Elektrība; Enerģijas veidi; Klimata pārmaiņas; Apgaismojums; Ventilācija; Ūdens; Energoefektivitāte ēkas konstrukcijās un sistēmās.
Materiāls noderēs arī skolām, kuras nav tieši iesaistījušās programmā.
18.01.2019.