Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ar Jaungada uzrunām un uguņošanu

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 03.01.2019.

Ar Jaungada uzrunām un uguņošanu
Burtu lielums

Ar skaistu uguņošanu Madonas centrālajā laukumā vairāki simti madoniešu un pilsētas viesu sagaidīja Jauno – 2019. – gadu.

Vecgada vakarā ļaudis Saieta laukumā sāka pulcēties no pulksten 23.30, lai noklausītos Madonas novada domes priekšsēdētāja Agra Lungeviča un Madonas pilsētas pārvaldnieka Gunta Ķevera, premjera Māra Kučinska un Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa Jaungada uzrunas un vēlējumus jaunajā gadā.

Sadarbībā ar uzņēmējiem pašvaldība svētku salūtu gadumijā Madonā rīko jau kopš 1999. gada, kad tika sagaidīts maģiskais 2000. gads, tātad jau 21. reizi. Ar ļoti iespaidīgu uguņošanu pagājušā gada 18. novembrī tika sveikta Latvija 100. dzimšanas dienā. Krāšņa uguņošana vairākkārt ir bijusi arī Madonas pilsētas jubilejas un citos pasākumos.
Var, protams, diskutēt, kurā gadā salūts ir bijis visiespaidīgākais, un katrs palikt pie sava viedokļa, taču nenoliedzami, arī sagaidot 2019. gadu, tas priecēja ar daudzkrāsainām ugunspuķēm Madonas naksnīgajās debesīs, kuras arī šoreiz no bijušās Madonas tipogrāfijas jumta uzvijās ļoti augstu.
Domāju, par traģēdiju nav jāuztver arī tas, ka šoreiz salūts sākās nedaudz ātrāk – dažas minūtes pirms pusnakts, vēl skanot Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunai. Un tas nebūt netraucēja. Vismaz tie, kas atradās Saieta laukuma centrā, varēja labi saklausīt prezidenta vēlējumus un, pozitīvās noskaņās ar jaunām cerībām sagaidot jauno gadu, krāšņās ugunspuķes uztvert kā papildinājumu prezidenta vēlējumiem vai arī otrādi.
Protams, tie, kas gribēja būt precīzi kā Šveices pulksteņi un Saieta laukumā ieradās tieši pusnaktī, daļu salūta, kas ilga desmit minūšu, neredzēja…
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Jaungada uzrunā akcentēja Latvijas simtgadē uzplaukušo tautas pašapziņu, atgādinot, ka „Latvijas stāsts ir un būs tāds, kādu paši to radīsim un izstāstīsim", kā arī pauda pārliecību, ka ikviens ir pielicis un pieliks savu roku, lai arī jaunajā gadā un otrajā simtgadē Latvijā un katrā ģimenē valdītu mīlestība, drošība, saticība un labklājība.
Pārdomāta bija aizejošās valdības premjera Māra Kučinska Jaungada uzruna, akcentējot jau paveikto un darbus, kas vēl darāmi šogad, kā arī uzmanību pievēršot problēmām, kuras ir jārisina. Iespējams, tiem, kas premjera runu skatījās pa televizoru, viņa sejā, kā uz to norādīja politologi, nedaudz pietrūka emociju, bet tiem, kas to klausījās radiotranslācijas variantā, tā nešķita – katrs vārds bija savā vietā. Vismaz man tādu iespaidu atstāja premjera uzruna, sagaidot 2019. gadu.


04.01.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px