Latviešu diriģents Andris Nelsons diriģēs Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu, ar kuru tiks ieskandināts 2020. gads.
Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerts tiek rīkots kopš 1939. gada, un tajā tradicionāli izskan Johana Štrausa un viņa laikabiedru mūzika. Koncerts tiešraidē skatāms vairāk nekā 90 pasaules valstīs.
Šā gada 1. janvārī Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu vadīja Kristiāns Tīlemanis, bet iepriekšējos gados pie orķestra diriģenta pults stājušies Rikardo Muti, Mariss Jansons, Gustavo Dudamels, Zubins Meta, Francis Velzers-Mests, Daniels Barenboims u. c.
Nelsons ir arī Bostonas Simfoniskā orķestra un Leipcigas „Gewandhaus" orķestra muzikālais vadītājs. Ar Vīnes filharmoniķiem diriģents sadarbojas kopš 2010. gada. Nelsons regulāri diriģē orķestra koncertus Vīnes Mūzikas biedrības Zelta zālē un Zalcburgas festivālā, kā arī ārzemju turnejās Eiropā, Āzijā un ASV.
Par godu Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai Nelsons kopā ar Vīnes filharmoniķiem 2020. gadā izpildīs visas Bēthovena simfonijas koncertos Vīnē un ārzemēs. Taps arī Bēthovena simfoniju ieraksts, ko izdos kompānija „Deutsche Grammophon".
Andris Nelsons kopā ar Bostonas Simfonisko orķestri jau trešo gadu nominēts „Grammy" balvai. 61. „Grammy" balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies šā gada 10. februārī Losandželosā, ASV.
04.01.2019.