Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka jau 2020. gada 1. janvārī stājas spēkā likuma norma, kas nosaka, ka viendzīvokļa objektos, kā arī daudzdzīvokļu objekta dzīvoklis ir jānodrošina ar autonomu ugunsgrēka detektoru, kas reaģē uz dūmiem.
VUGD vērš iedzīvotāju uzmanību, ka nav jāsagaida 2020. gads, bet pašu, ģimenes locekļu un līdzcilvēku drošībai šie autonomie ugunsgrēka atklāšanas detektori jāiegādājas un jāuzstāda laikus, jau tagad. VUGD ikdiena parāda – ja mājoklī ir bijis dūmu detektors, nelaime ir pamanīta laicīgāk, kā arī cilvēks paspēj izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.
Pats svarīgākais, kas jāatceras, – ja izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.
Informāciju sagatavoja: SANDRA VĒJIŅA,
VUGD Prevencijas un sabiedrības
informēšanas nodaļas
vecākā speciāliste
28.12.2018.