Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Naudas vairāk, bet problēmas saglabājas

Redakcija

Autors • 01.03.2008.

Naudas vairāk, bet problēmas saglabājas
Burtu lielums

Ceturtdien Cesvaines vidusskolā notika 2. Latvijas plānošanas reģionu apvienotās sadarbības komisijas sēde, kuras galvenie darba kārtības temati bija autoceļu infrastruktūra un pasažieru pārvadājumi. Abi aktuāli un nozīmīgi arī iedzīvotājiem ārpus Rīgas.

Sēdi vadīja Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, kas klātesošos, tai skaitā arī satiksmes ministru Aināru Šleseru, iepazīstināja ar plānošanas reģionu redzējumu par autoceļu infrastruktūras attīstību Latvijā, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem.

Vissmagāk – ar 2. šķiras ceļiem

Kā viena no problēmām, viņaprāt, ir valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmai piešķirto līdzekļu izlietošanas kārtība. Šobrīd valsts autoceļiem tiek atvēlēti 70% no piešķirtajiem līdzekļiem, bet pašvaldību autoceļiem – 30%. Kā viens no problēmas risinājumiem varētu būt sadalījuma maiņa uz 65% pret 35% vai arī par 15% paaugstināt akcīzes nodokļa pārdali par labu autoceļu finansējumam. Viens no aktuālākajiem jautājumiem, kas arī parādījās Nikolaja Stepanova sagatavotajā prezentācijā, ir valsts 2. šķiras autoceļu kritiskais stāvoklis.

– Šī ir ļoti būtiska problēma. Šobrīd ir ļoti grūti pateikt, vai 1/4 vai pat puse ceļu ir sliktā stāvoklī, taču ir skaidrs, ka vismaz 1/3 autoceļu jau tuvojas sabrukšanas robežai. Tie cilvēkiem apgrūtina nokļūšanu darba vietās vai uz skolu. Ja netiks rasts šī jautājuma risinājums, jau tuvākajā nākotnē var nākties atsevišķus ceļus slēgt, kas atstās ļoti negatīvu iespaidu uz novadu attīstību, – vienu no nozīmīgākajām problēmām, kas saistās ar Latvijas autoceļiem, minēja Nikolajs Stepanovs.

Kā risinājumu viņš piedāvāja līdzekļu palielinājumu 2. šķiras autoceļiem, kas tiktu plānots līdz ar novadu izveidi. Tiesa, viņaprāt, šim vajadzētu būt vairāku ministriju kopīgam darbam, jo viena pati Satiksmes ministrija to pavilkt nevarēs.

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers norādīja, ka prioritāte investīciju ziņā būs tiem ceļiem, kas maksimāli veicina ekonomisko izaugsmi, taču vienlaikus netiks aizmirsti arī citi ceļi, jo tie cilvēkiem ir ne mazāk vajadzīgi.
– Mēs uzskatām, ka, neinvestējot 2. šķiras ceļos, pozitīva rezultāta nebūs. Tāpēc varu jums oficiāli paziņot, ka ar nākamo gadu mēs gandrīz trīškāršosim investīcijas un finansējums 2. šķiras autoceļu seguma atjaunošanai būs 35 miljoni latu līdzšinējo 12 miljonu vietā, – sēdes dalībniekus ar pozitīvu informāciju iepriecināt centās Ainārs Šlesers.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 01.03.2008.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px