Madonas novada pašvaldības dome ir izskatījusi jautājumu par finansējuma piešķiršanu Ziemassvētku paciņu iegādei.
Domes deputāte, izglītības un jaunatnes lietu komitejas priekšsēdētāja Valda Kļaviņa informēja, ka katru gadu Madonas novada pašvaldības izglītības iestāžu izglītojamie saņem Ziemassvētku paciņas un pirmās Ziemassvētku egles jau notiks decembra vidū.
Sagatavotais lēmuma projekts paredzēja 3,70 eiro katras paciņas iegādei. V. Kļaviņa aicināja apsvērt iespēju finansējumu šim mērķim palielināt. Deputāts Gunārs Ikaunieks izteica priekšlikumu katras paciņas iegādei piešķirt 5 eiro. Tas guva arī pārējo deputātu atbalstu.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs informēja, ka šādu palielinājumu pašvaldība var atļauties. Atvēlot vienas paciņas iegādei 5, nevis 3,70 eiro, tas izmaksās ap 15 000 eiro jeb par 4500 eiro vairāk nekā sākotnējā variantā.
Dome nolēma atļaut iegādāties Madonas novada pašvaldības pirmsskolas audzēkņiem un vispārizglītojošo skolu skolēniem Ziemassvētku paciņas, piešķirot finansējumu 5 eiro apmērā vienam izglītojamajam no budžetā paredzētajiem līdzekļiem izglītojamo ēdināšanai.
Jāpiebilst, ka Ziemassvētku paciņas saņem arī tie bērni, kas neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādes un kuriem šāds pasākums tiek rīkots atsevišķi vai arī tās var saņemt pagasta pārvaldē vai sociālajā dienestā. Kā izskanēja domes sēdē, visas Ziemassvētku paciņas sasniedz adresātu.
11.12.2018.