Trešdien, 20. februārī, Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) notika ar 2007. gada 4. septembrī Ministru kabinetā (MK) apstiprināto un 11. decembrī MK precizēto novadu karti neapmierināto pašvaldību sanāksme, kurā 34 pašvaldību vadītāji vienojās vērsties Satversmes tiesā. Sanāksmi vadīja Lapmežciema novada domes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons.
Visas šīs pašvaldības līdz 2007. gada 31. decembrim ir pieņēmušas lēmumu par novada izveidošanu, bet tas nav ņemts vērā, apstiprinot administratīvi teritoriālo iedalījumu. Vairākām pašvaldībām ar MK noteikumiem jau ir piešķirts novada statuss, bet arī tas nav ņemts vērā, apstiprinot administratīvi teritoriālo iedalījumu.
Paralēli iesniegumam Satversmes tiesā neapmierinātās pašvaldības nolēma nosūtīt vēstuli MK un lūgt LPS priekšsēdi Andri Jaunsleini lūgt Ministru prezidentu Ivaru Godmani pēc atgriešanās no atvaļinājuma tikties ar neapmierinātajām pašvaldībām.
Autore: BAIBA MIGLONE