Piekto gadu Rīgā, Mazajā ģildē, turpinās publisko lekciju cikls „Domāsim kopā!".
Šogad cikla lekcijas veltītas Latvijas tematikai, tāpēc pasākuma nosaukums nedaudz mainīts – „Domāsim kopā Latvijai!".
Šā gada otrajā pusgadā kopā ieplānotas trīs lekcijas par Latvijas nākotni, kā arī iespējām to pozitīvi ietekmēt. Pirmajā ekonomists Ivars Brīvers stāstīja par „Sudraba ekonomiku" un kultūrvidi. Šodien, 21. novembrī, filozofs Rihards Kūlis iedziļināsies Latvijas, Eiropas un cilvēces nākotnes perspektīvās, lekcijas temats būs „Globalizācija – 21. gadsimta utopija".
Jāuzsver, ka lekcijas ir populārzinātniskas un publiskas. Tajās ar savu redzējumu uzstājas Latvijā pazīstami lektori un augstskolu mācību spēki, kas ar klausītājiem dalās domās par būtiskām problēmām Latvijā un pasaulē mūsdienās, par to, kā tās būtu jārisina, domājot par Latvijas valstiskumu, tautsaimniecību, kultūras savdabību un ilgtspējīgu attīstību. Tikšanos mērķis ir panākt, lai nenotiktu norobežošanās nelielās akadēmisku speciālistu vai žurnālistu un politiķu grupiņās, kas kļūst par ekspertiem visās jomās, bet sabiedrības, zinātnes un kultūras problēmas tiktu apspriestas publiski.
Nākamā lekcija paredzēta 12. decembrī.
21.11.2018.