Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pulksteņa grozīšana

Redakcija

Autors • 29.10.2018.

Burtu lielums

Vai jūs atbalstāt priekšlikumu visā Eiropas Savienībā pārtraukt pulksteņa grozīšanu divreiz gadā? – vakar, pirmajā darbdienā pēc pārejas uz ziemas laiku, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Inese: – Esmu par to, lai izvēlētos laiku atbilstoši Latvijas laika joslai, tātad ziemas laiku, un pie tā arī paliktu, lai varētu dzīvot pēc Saules, nevis izdomātā vasaras laika. Man ļoti nepatīk, ka pulksteņi tiek grozīti. Vispirms pierodi pie viena laika, bet, kad pulkstenis tiek atkal pagriezts, paiet laiks, kamēr aklimatizējies.

Sintija no Jaunpiebalgas: – Labi būtu, ja paliktu pie vasaras laika un vakaros ilgāk būtu gaišs. Īpaši svarīgi tas ir vasarā, kad ir daudz lauku darbu. Tas būtu praktiskāk, bet pats galvenais, lai tiktu pārtraukta pulksteņa grozīšana. Mēs, piemēram, dzīvojam pēc pulksteņa, tātad tad, kad tas tiek pagriezts, šī stunda jāpārdzīvo arī lopiņiem. Arī maziem bērniem ir grūtāk pierast pie šādām laika maiņām.

Kristīne no Sarkaņu pagasta: – Man labāk patīk vasaras laiks, bet principā man nekas nav arī pret pulksteņa grozīšanu, jo es ātri pierodu pie šīm pārmaiņām. Taču, ja no tā atteiksies, lai tad tas ir vasaras laiks.

Voldemārs no Varakļāniem: – Esmu par vasaras laiku un pulksteņa grozīšanas pārtraukšanu, jo citādi mainās bioritmi. Eiropas Savienībai jau sen vajadzēja no tā atteikties.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


30.10.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px