Šonedēļ Vidzemes attīstības aģentūra informēs par Madonas rajonā labi zināmā projekta "E-Vidzeme" noslēgšanu.
Kopumā Vidzemē Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta „E-Vidzeme" ietvaros interneta pieejamības veicināšanai trīs gadu laikā ieguldīti 1,052 miljoni latu un interneta pieejamība veicināta sešos Vidzemes rajonos – Cēsu, Alūksnes, Gulbenes, Valkas, Madonas un Valmieras.
Vidzemes attīstības aģentūra ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu šajos sešos rajonos nodrošinājusi skolas un bibliotēkas ar kvalitatīvu interneta pieslēgumu, uzlabojot e-pārvaldi pašvaldībās un nodrošinot tās ar jaunām informācijas tehnoloģijām, kā arī apmācot pašvaldību darbiniekus un pedagogus.
Projekta ietvaros Vidzemē kopumā izveidots 214 interneta pieslēguma punktu. Pavisam 97 bibliotēkās un 117 izglītības iestādēs ir izveidoti un projekta laikā apmaksāti interneta pieslēguma punkti. Aptuveni 400 pašvaldību darbinieku un pedagogu apmācīti datorprasmēs.
Madonas rajonā izlietoti vairāk nekā 142 tūkstoši latu. Projekta „E-Vidzeme" ietvaros Madonas rajonā 28 bibliotēkās un 23 skolās (lielākais iestāžu skaits no projekta aptvertajiem rajoniem) izveidoti interneta pieslēgumi.
Cēsu rajons projektā saņēmis vairāk nekā 190 tūkstošus latu, Alūksnes rajonā infrastruktūras sakārtošanai un cilvēkresursu attīstībai projekta ietvaros sniegtas investīcijas kopumā par 93 tūkstošiem latu, Gulbenes rajonam attīstībai novirzītas investīcijas vairāk par 116 tūkstošiem latu, bet Valkas rajonā izlietoti 67 tūkstoši latu.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS