Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonas Valsts ģimnāzijai – 15

INESE ELSIŅA

Autors • 22.10.2018.

Madonas Valsts ģimnāzijai – 15
Burtu lielums

Aizvadītajā piektdienā Madonas Valsts ģimnāzijas absolventi, skolotāji un sadarbības partneri tika aicināti uz skolas piecpadsmit gadu svinībām skolā un Madonas kultūras namā.

Uzrunājot klātesošos svinīgajā sarīkojumā, iestādes vadītāja Vanda Maderniece pakavējās pie skolas ēkas veidola izmaiņas, pieminot, ka ēkai uzbūvēts 3. stāvs un izsapņots skaists sapnis par piebūvi. – Tā solījās būt tik liela, ka atļāvāmies izmantot salīdzinājumu – uzbūvēt piebūvi ģimnāzijas ēkai būtu kā piešūt mēteli pogai, – pasmaidīja skolas direktore, piebilstot, ka vēlāk cīņā par plašākām telpām skola nonāca arī dažādu pārpratumu krustugunīs. – Un vēl joprojām dzīvojam cerībā uz plašākām un piemērotākām telpām, – uzsvēra Vanda Maderniece. – Taču sabiedrība mums visos laikos ir noticējusi. Skolēnu vecāki un apkārtējās skolas ir uzticējušas ģimnāzijai savus labākos bērnus, kuri ar savu centību iznesuši ģimnāzijas vārdu ne tikai ārpus novada un reģiona, bet arī ārpus valsts robežām. Mūs vienmēr ir atbalstījusi pašvaldība un sadarbības iestādes, īpaši tās, kurās daļēji norisinās skolas mācību process, un tās, kuru pakalpojumus izmantojam. Šodien man bija gods saņemt daudz sirsnīgu vārdu no mūsu sabiedrības iestāžu pārstāvjiem, paldies par tiem!
Ģimnāziju visus gadus atbalstījuši arī skolēnu vecāki, aktīvās ģimnāzijas padomes vadītājas, vecāku padome un visi vecāki, kas apmeklē ģimnāzijas rīkotos pasākumus, nāk ar padomu un stiprina skolu. „Šajā labvēlīgajā augsnē godprātīgi veikuši darbu mani kolēģi, pieredzējuši pedagogi un tehniskie darbinieki, ar lielu entuziasmu darbu uzsākuši jauni pedagogi. Šodien cieņas apliecinājums un vissirsnīgākā pateicība visiem, kuri ar savu darbu un atbalstu palīdzējuši veiksmīgi aizvadīt ģimnāzijas pirmos 15 gadus!"
Direktore neslēpa, ka Valsts ģimnāzijā pulcējas gaišākie prāti – skolēni, kuri rada ap sevi īpašu auru, palīdz cits citam atklāt sevī rezerves, ir atvērti visam jaunajam un savu vietu dzīvē izcīna ar prātu un radošu veikumu: – Mūsu visu kopīgais darbs pasaulē iziet ar absolventu sasniegumiem un viņu atpazīstamību sabiedrībā. Jūs esat Madonas Valsts ģimnāzijas turpinājums, ar jums lepojamies!
Novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora, sveicot klātesošos, akcentēja vēstures gaitu: – Ja paskatāmies vēsturē, ģimnāzijas stāsts šai pusē sākās jau 1904. gadā, kad tepat līdzās Sarkaņu pagasta „Kalna Sprīzdānos" tika dibināta proģimnāzija – 4. klases meitenēm. Tas bija unikāls notikums ne tikai Madonas (toreiz – Biržu) pusē, ne tikai liels notikums Latvijas, bet arī Krievijas mērogā, jo tika dibināta pirmā ģimnāzija lauku teritorijā. Jūs esat šīs tradīcijas turpinātāji, tātad šodien šim faktam jau būtu lielāka jubileja. Varam atrast vēl kādu vēsturisku jubileju: 1918. gadā meiteņu ģimnāzija tika apvienota ar reālskolu, kurā mācījās puiši, līdz ar to veidojās skolas modelis, kāds tas ir šobrīd. Iespējams, varētu atrast vēl daudzas un dažādas sakarības, bet ne tajā ir stāsts, svarīgāk par gadiem ir tas, kur smeļam spēku. Jo vairāk to apzināmies, jo spēcīgāki esam šodien, jo cerīgāki – nākotnē. Madonas Valsts ģimnāzijas 15 gadu svinības ir sava spēka un vērtību apzināšanas laiks. Sveicu novada pašvaldības un pilsētas vārdā, un lai lidojošs skatiens un skaists ceļojums nākotnē!
Pēc uzrunām sekoja emocionāls un priekšnesumos dažāds svētku koncerts, bet pēc tā skolas absolventi un pedagogi kavējās balles atmosfērā.


23.10.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px