Piektdiena, 5. oktobris, Madonas pilsētas vidusskolas pirmajās klasēs bija pavisam neierasta. Kad visās Latvijas izglītības iestādēs tika sveikti un godināti pedagogi Skolotāju dienā, mūsu ēkā skolotāju lomās iejutās skolēnu vecāki un citi ģimenes locekļi.
Tā bija iespēja dalīties ar savu hobiju, pastāstīt par savu darbu, kā arī iejusties skolotāja lomā, novadot mācību stundu. Atsaucība bija neierasti liela.
Bija vecāki un vecvecāki, kas skolēniem demonstrēja aizraušanos brīvajā laikā un ārpus darba – origami locīšanas nodarbība, veselīgu sīrupu un tēju degustēšana, kā arī tautiskās dejas. Skolēniem ļoti patika praktiskā un diezgan sarežģītā papīra locīšanas mākslas stunda. Laiks aizzibēja nemanot. Degustējot garšīgos sīrupus, augļu biezeņus un veselīgās tējas, skolēniem veidojās izpratne par veselīgo tēju un sīrupu lietošanu ikdienā. Mamma, kuras hobijs ir tautas dejas, ietērpās etniskajā tērpā un stāstīja skolēniem par Dziesmu un Deju svētkiem, kā arī vienojās kopīgā stafetē, zīmējot tautumeitas.
Lielākā daļa vecāku iepazīstināja ar savām profesijām. Fizioterapeite skolēniem saprotamā veidā pastāstīja, kā drīkst un nedrīkst sēdēt skolas solā. Ar pētīšanu un eksperimentēšanu skolēni varēja novērtēt, cik labas skolas somas un apavi viņiem iegādāti, kādos skolas solos sēž. Medicīnas darbinieces pastāstīja par pirmās palīdzības sniegšanu, arī kad un kā lietot plāksterus. Zobu higiēniste atgādināja, cik svarīgi ir pareizi rūpēties un kopt savus zobus. Savukārt ugunsdzēsējs pastāstīja par ugunsnedrošām situācijām skolā un ārpus tās. Vēl skolēniem bija iespēja tuvumā apskatīties un iesēsties smagās mašīnas šofera krēslā. Tas bija lieliski!
„Jaunajām skolotājām" bija iespēja vadīt mācību stundas, tās bija neparastas. Latviešu valodas stundās skolēni veidoja savu vārdu no otras puses, un visi kopīgi sacerēja jautru pasaku no pašu domātiem vārdiem. „Skolotājas" atļāva skolēniem iejusties skolotāju lomā un apsēsties skolotājas krēslā, pavērojot klasi no skolotāju skatpunkta. Skolēniem bija iespēja savus nākotnes sapņus ielikt vēstījuma traukā un atrast klasē drošāko vietu, kur to noslēpt.
Pēc šīs dienas aktivitātēm skolēni bija pozitīvu emociju pārpilni. Savukārt „jaunie skolotāji" labprāt piekrita vēl kādreiz piedalīties šāda veida pasākumos un atzina, ka strādāt klases priekšā ir smags, bezgala atbildīgs un vienlaikus ļoti interesants darbs.
Arī skolotājām šī diena bija citādāka – no skolēnu skatpunkta vērot citas „skolotājas" darbošanos bērnu auditorijas priekšā, un arī pašām uz brīdi tika dāvāta iespēja iejusties skolēna lomā.
„Jaunie vecāki" tika sveikti ar skolēnu aplausiem un skolotāju sarūpētiem pateicības rakstiem. Pirmo klašu skolotājas cer, ka šādi tika aizsākta jauna, uz pozitīvām emocijām un sadarbību starp skolu un ģimeni vērsta tradīcija. Paldies par šo jauko kopābūšanu!
23.10.2018.