Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Madona Open” pulcē sešu valstu komandas

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 22.10.2018.

“Madona Open” pulcē sešu valstu komandas
Burtu lielums

Piedaloties 21 komandai no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Krievijas un Baltkrievijas -, 12. un 13. oktobrī Madonas sporta centrā un Kusas sporta zālē norisinājās starptautiskais senioru volejbola turnīrs "Madona Open 2018", kas veltīts Latvijas simtgadei.

Ir teiciens, ka savās mājās palīdz pat sienas, un tā arī bija, jo vietējie vienmēr var sapulcināt spēcīgākos spēlētājus. Turnīrā savu meistarību kārtējo reizi pierādīja abas Madonas komandas 50+ un 60+ grupā, izcīnot 1. vietu.

50+ grupā madoniešiem uzvaru kaldināja: Arkādijs Strods, Ivars Bodžs, Egons Salmiņš, Imants Kairišs, Sergejs Savenkovs, Sergejs Sofins, Raivo Rozītis, Andris Gudiņš un Pāvels Gorodņickis. Madonas komandā 60+ grupā spēlēja: Jānis Virkstenis, Jānis Sudārs, Valentīns Rakstiņš, Gunārs Mačeks, Gunārs Latkovskis, Jānis Feodorovs, Andris Stalīdzāns un Laimonis Vindelis.
Kaut iepriekš tika daudz organizatoriskā darba ieguldīts, Arkādijs Strods par turnīra sarīkošanu Madonā ir gandarīts: – Madonas senioru volejbola komanda jau ir piedalījusies daudzu valstu rīkotajos turnīros – Baltkrievijā, Krievijā, Igaunijā, Polijā, Ukrainā un citur. Tā kā šogad atzīmējam Latvijas simtgadi, spēlējam arī Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības (LSVS) sporta spēlēs, izvēlējāmies veterānu volejbola turnīru sarīkot Madonā. Šī ideja ar sporta dzīves vadītājiem jau tika apspriesta pagājušajā gadā, un, ja mums ir atbilstošas sporta būves, radās arī iespējas. Bija domāts, ka piedalīsies astoņas valstis, bet neatbrauca Ukrainas un Bulgārijas volejbola komandas. Komandas ieradās ceturtdien, 11. oktobrī, aizbrauca svētdien, 14. oktobrī, bet spēles notika divas dienas. Viesi tika izmitināti viesnīcā "Madona", viesnīcā "Rudzons", sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" mājiņās, "Apiņu kaltē" un "Rēķu kalnā". Par senioru volejbola turnīru "Madona Open", par mūsu pilsētu un sporta būvēm viesi turpina izteikt labākās atsauksmes, jo izjuta mūsu pilsētas viesmīlību.
Atskatoties uz turnīru, Arkādijs Strods uzsvēra, ka pasākums tika rīkots sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību, Latvijas Sporta veterānu-senioru savienību un biedrību "Volejbola attīstība Madonas novadā". Turnīra galvenais tiesnesis Guntis Lazda bija uzaicinājis vairākus tiesnešus. Piedalījās starptautiskās kategorijas tiesnesis Valdis Jankovskis no Rīgas un republikas kategorijas tiesnesis Edgars Ratnieks no Aizkraukles. Svinīgā atklāšana notika 12. oktobrī Madonas sporta centrā, kur uzrunu teica Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs, piedalījās LSVS valdes loceklis Māris Kalve, Latvijas Volejbola federācijas senioru komisijas priekšsēdētāja vietniece Anita Gulbe un 12. Saeimas deputāts Jānis Klaužs, kas pats spēlēja 60+ grupā. Latvijas Volejbola federācija 1. vietas ieguvējiem uzdāvināja jaunas volejbola bumbas, LSVS uzdāvināja suvenīrus ar Latvijas simboliku.
M50+ grupā pēc uzvarētājiem – madoniešiem – 2. vietā – VK "Volly" no Igaunijas, 3. vietā – "Sjabri" no Baltkrievijas , 4. vietā – "Polonia" no Lietuvas, 5. vietā – "Inter Marine Masters" no Polijas. M60+ grupā 2. vietā Latvijas komanda "Deputāts un draugi", bet 3. – Lietuvas komanda "Marita".
M40+grupā uzvarēja "Narva" no Igaunijas, 2. vietā – komanda "Vecumnieki", 3. vietā – "Volat" no Baltkrievijas, 4. vietā – "Panevežys", 5. vietā – "Pleskava".
Aktīvi sacentās arī sieviešu komandas. W35+ grupā uzvarēja komanda "Belorusočka" no Baltkrievijas, 2. vietā – "Viesulas" no Lietuvas, 3. – Latvijas komanda "Dāmu klubs", atstājot 4. vietā Pleskavas volejbolistes.
W45+ grupā 1. vietu izcīnīja komanda "Rīga MIX", 2. vietā – komanda "Yamburg" no Krievijas, 3. vietā – lietuviešu "Jonava", bet 4. vietā – "Gulbene".
Turnīra organizētāju vārdā Arkādijs Strods pateicas Madonas novada pašvaldības sporta darba organizatoram Mārim Gailumam, Guntim Lazdam, Aleksandram Šrubam, biedrībai "Volejbola attīstība Madonas novadā", Madonas sporta veterānu klubam, sporta centra darbiniekiem, Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim par autobusu noorganizēšanu no viesnīcām uz pasākumu vietām, SIA "Tormenta plus", SIA "Šlāgeris" par ēdināšanas pakalpojumiem, par telpām atpūtai – "Smeceres krogam", par balvām paldies SIA "Baltic Block", SIA "ViaCon Latvija", SIA "Junge", kas izcepa svētku torti, fotosalonam "Astra", kas katrai komandai par piemiņu attīstīja komandas bildi, kā arī Sergejam Vaipanam, kas volejbola sacensības iemūžināja fotogrāfijās.


23.10.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px