Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kurina visā apkalpes zonā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 15.10.2018.

Kurina visā apkalpes zonā
Burtu lielums

Apkures sezona ir sākusies visā SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā – darbojas visas katlumājas gan Madonas pilsētā, gan piecos Madonas novada pagastos, „Staru" informē uzņēmuma vadītājs Uldis Lielvalodis.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, vairumā ir piegādāts kurināmais – 35 000 berkubu šķeldas. Lai veiksmīgi uzsāktu un turpinātu apkures sezonu, arī pagastos kurināmā ir pietiekamā daudzumā. Ar 1. septembri SIA „Madonas siltums" siltumapgādi oficiāli ir pārņēmis arī Sarkaņu pagastā, kaut gan uzņēmums klientus Sarkaņu pagastā ar siltumu jau nodrošināja vairākus mēnešus arī pagājušajā apkures sezonā.

Gatavojoties jaunajai sezonai, uzņēmums īsteno projektus, lai paaugstinātu energoefektivitāti un ilgtermiņā samazinātu izmaksas. Patlaban Dzelzavas pagasta Aizpurves ciemā notiek būvdarbi, lai savienotu Aizpurves un Dzelzavas katlumāju, bet, kamēr tiek izbūvēta savienojošā siltumtrase, siltums objektiem Aizpurves ciemā tiek nodrošināts, kurinot Aizpurves katlumāju. Celtnieki sola, ka jau oktobra beigās-novembra sākumā siltumu varēs piegādāt no vienas – Dzelzavas – katlumājas.
Arī Liezēres pagasta Liezēres ciema katlumājā tiek uzstādīts jauns granulu apkures katls, kas darbosies automātiskā režīmā, bet pagaidām, kamēr norisinās tā uzstādīšana (katls ir jau uzlikts, vēl jāuztaisa apsaites), siltums divām daudzdzīvokļu mājām tiek nodrošināts, kurinot veco apkures katlu.
Vaicāts, kādi būs ieguvumi un ko nozīmē strādāt „automātiskā režīmā", SIA „Madonas siltums" vadītājs skaidro, ka uzlabosies sniegtā pakalpojuma kvalitāte un samazināsies darba izmaksas, jo vairs nebūs jāalgo kurinātāji. Būs tikai jāseko, kad apkures katlam nepieciešams papildināt granulu apjomu. Cik bieži to vajadzēs darīt, būs atkarīgs no bunkura lieluma, kas tiks piepildīts ar granulām. Tā darbībai varēs sekot arī attālināti.
Bet kā, sākoties jaunajai apkures sezonai, ir ar parādiem?
SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis atklāj, ka Madonas pilsētā klientu parāds par saņemto siltumu ir 178 523 eiro. Tā ir liela summa un liels slogs, bet uzņēmuma vēsturē nebūt ne pati lielākā. Uzņēmuma vadītājs atceras laiku, kad madoniešu parāds par siltumu bija lielāks nekā 200 000 latu.
SIA „Madonas siltums" apkalpes sezonā nu jau vairākus gadus ietilpst arī daļa Madonas novada pagastu.
– Kopējais parāds pagastos ir sasniedzis gandrīz 60 tūkstošus jeb – precīzi – 58 896 eiro. Vislielākais parāds par piegādāto siltumu ir klientiem Dzelzavas pagasta Dzelzavas ciemā un Aizpurves ciemā – 18 562 eiro. Aronas pagastā kopējais parāds ir 13 252, Sarkaņu pagastā – 10 203, Barkavas pagastā – 9364, Liezēres pagastā – 7515 eiro, – informē Uldis Lielvalodis.


16.10.2018.

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px