– Vai, jūsuprāt, apkures sezona daudzdzīvokļu mājās ir jāsāk vai varbūt jau dzīvojat siltā dzīvoklī? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Aīda: – Jā, mūsu mājā apkures sezona ir jau sākusies, bet siltuma padeve ir noregulēta uz minimālu režīmu. Vēl jau ir silts, vēl jau atvasara priekšā, tāpēc kurina ļoti minimāli un dzīvoklī nav ne par drēgnu, ne karstu.
Valmierietis Jānis: – Ir jāsāk apsildīt arī daudzdzīvokļu mājas, jo dzīvokļos jau tomēr ir par drēgnu. Es gan uz Madonu esmu atbraucis ciemos, bet arī pie mums, Valmierā, vēl nekurina.
Madoniete Jeuženija: – Vēl jau ir nedaudz par agru. Šogad daba nav tāda, lai jau oktobra sākumā sāktu kurināt. Vēl neesam piedzīvojuši salnas un pat nulle grādu vēl nav bijis, tāpēc, manuprāt, mazliet ir jāpagaida. Patlaban mūsu mājā notiek aptauja. Nedaudz izbrīna, ka par siltuma pieslēgšanu iestājas ne tik daudz ģimenes ar bērniem, kas ir pašsaprotami, bet pieaugušie.
Madoniete Meldra: – Mūsu mājā apkures sezona sāksies 5. oktobrī. Tika veikta aptauja, un iedzīvotāji tam esot piekrituši. Ap šo laiku siltums mūsu mājai jau tiek pieslēgts katru gadu. Dzīvokļos ir samērā vēss, bet, ja vajadzētu, es kādu laiku vēl varētu pieciest, bet domāju, ka vilkt garumā nav īpašas nozīmes.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
03.10.2018.