Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pāvesta Franciska vēsts Aglonā

INESE ELSIŅA

Autors • 25.09.2018.

Pāvesta Franciska vēsts Aglonā
Burtu lielums

Ar Svēto Misi Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā noslēdzās pāvesta Franciska vizīte Latvijā.

24. septembra pēcpusdienā pāvests Francisks ar helikopteru ieradās Aglonā, kur viņu sakrālajā laukumā ar gavilēm sagaidīja tūkstošiem ticīgo, tai skaitā ļaudis no mūsu reģiona.
Vispirms pāvests sasveicinājās ar klātesošajiem, pa sakrālā laukuma ejām izbrauca ar „papamobili". Vēlāk jau Svētās Mises laikā ikviens varēja noklausīties viņa homīliju, kurā pāvests Francisks citēja svētā Lūkasa teikto Apustuļu darbu grāmatā, uzsverot, ka reiz notikušais atkārtojas šodien, kad „esam cieši vienoti, esam nodevušies lūgšanai un esam kopā ar Mariju – mūsu Māti" (sal. Apd 1, 14). Pāvests uzsvēra laikmeta iezīmi, ka, šķiet, atgriežas tādas mentalitātes, kuras mūs aicina neuzticēties citiem, kuras ar statistikas datiem grib pierādīt, ka mums klātos labāk un būtu drošāk, ja mēs būtu tikai paši vien. – Marija un šo zemju mācekļi aicina mūs pieņemt otru un no jauna uzticēties brāļiem, universālajai brālībai, – vēstīja pāvests, aicinot, lai mēs katrs apņemtos pieņemt cits citu bez diskriminācijas un lai Latvijā visi uzzinātu, ka vēlamies dot priekšroku nabadzīgajiem, piecelt tos, kas pakrituši, un pieņemt citus tādus, kādus tos sastopam, tādus, kādi tie ir. „Nepieciešams, lai tie, kas izcieš sāpīgas situācijas, justu, ka mēs esam viņiem blakus un viņu pusē, turklāt stabili, pastāvīgi. Visi sabiedrības atraidītie var pieredzēt mūsu Mātes maigo tuvumu, jo ikvienā, kas cieš, joprojām ir klātesošas viņas Dēla Jēzus atvērtās brūces. Viņa to iemācījās, stāvot pie krusta. Arī mēs esam aicināti „pieskarties" citu ciešanām. Iesim pretī cilvēkiem, lai mierinātu un būtu viņiem līdzās! Nebaidīsimies pieredzēt maiguma spēku un būt iesaistītiem, nebaidīsimies, palīdzot citiem, sarežģīt savu dzīvi! Un, tāpat kā Marija, būsim noturīgi un paliksim stāvus: proti, drosmīgi un ar sirdi pievērstu Dievam; pieceļot tos, kas pakrituši, paaugstinot pazemīgo, palīdzot izbeigt jebkādas apspiešanas situācijas, kuras liek dzīvot kā piesistiem krustā."
Dievkalpojuma noslēgumā izskanēja pateicības vārdi un notika piemiņas dāvanu apmaiņa. Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis pāvestam pasniedza Aglonas Dievmātes svētgleznu, savukārt Francisks kā dāvanu Jaunavai Marijai atstāja īpašu rožukroni.
Bīskaps Jānis Bulis akcentēja, ka pāvesta vizīte notiek Latvijas valsts simtajā gadadienā: – Mūsu tauta ir gājusi sūru, smagu nebrīves ceļu, taču esam palikuši uzticīgi kristīgajai ticībai. Liels prieks, ka Jūs atbraucāt un apmeklējāt ticīgo tautu, iedvesmojāt mūs ar cerību raudzīties nākotnē, tuvinājāt mūs Dievam. Lai jūsu svētība stiprina mūsu ģimenes, lai sargā mūsu valsti Latviju!


26.09.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px