– Vai jūs zināt, ka jau šosestdien – 29. septembrī – Madonas Saieta laukumā notiks tradicionālie Kartupeļu svētki, un vai jūs tos plānojat apmeklēt? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Maija: – Uz Kartupeļu svētkiem noteikti iesim. Viens no pirkumiem būs sēklas kartupeļi no Priekuļiem un arī zemeņu stādi. Pie mums pat radi no Vācijas speciāli ciemos atbrauks, lai sapirktu želejziepes.
Madoniete Līga: – Ja būšu Madonā, uz Kartupeļu svētkiem aiziešu, bet tos apmeklēt ne katru gadu sanāk. Tradīcija ir ļoti jauka, un arī programma ir pārdomāta. Prieks, ka kaut kas tāds notiek Madonā. Kartupeļus gan pašu vajadzībām izaudzējam paši. Vienīgi sēklas kartupeļus šad tad nopērku.
Madonietis Aivars: – Kartupeļu svētkus apmeklējam, bet kartupeļus pārsvarā pērkam mazam patēriņam. Rudenī reizēm pāris kartupeļu maisu pa tiešo nopērkam no zemniekiem.
Līga no Mētrienas: – Mēs zinām, ka sestdien Madonā notiks Kartupeļu svētki, bet mums nav laika uz tiem braukt. Turklāt mēs dzīvojam dziļi laukos, kur autobuss kursē tikai divas reizes nedēļā, un tā nav sestdiena. Kartupeļus un citus dārzeņus savām vajadzībām izaudzējam paši.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
26.09.2018.