Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: neapliekamais minimums pensionāriem

Redakcija

Autors • 24.09.2018.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par LTV „Tautas Panorāmas" sižetos vairākkārt izskanējušo priekšlikumu palielināt pensionāriem ar ienākuma nodokli neapliekamo minimumu vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Palmira: – „Tautas Panorāmas" sižetus skatos, un tajos izskan diezgan daudz priekšlikumu, kuros nākamajai Saeimai vajadzētu ieklausīties. Būtu tikai loģiski neaplikt pensijas ar nodokli. Cik reizes vienu un to pašu nopelnīto var aplikt ar nodokļiem?!

Madoniete Rita: – Un to jūs jautājat pensionārei! Protams, ka nevajag. Man ir 60 gadu darba stāžs, bet mana pensija vēl nav sasniegusi minimālās algas apmēru. Visu mūžu maksāti nodokļi, un tagad gandrīz 40 eiro vēl atvelk. Tagad nožēloju, ka neaizgāju uz „Tautas Panorāmu" Madonā, bet bija labi, ka sižetā izskanēja, ka kaut kas jādara, lai bērniem nevajadzētu braukt projām no Latvijas.

Miķelis no Barkavas: – Vismaz mazās pensijas ar ienākuma nodokli nevajadzētu aplikt. Savukārt tie, kuri saņem lielās pensijas, droši vien varētu nodokli arī maksāt, lai gan tādu jau nav daudz. Lielākā daļa jau Latvijā saņem mazas pensijas.

Valērijs no Daugavpils: – Protams, mazās pensijas līdz minimālās algas apmēram nevajadzētu aplikt ar nodokli. Cilvēkiem tāpat jau ir grūti „savilkt galus". Kāpēc viņiem vēl kaut kas būtu jāņem nost?

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


25.09.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px