– Kādas ir jūsu domas par LTV „Tautas Panorāmas" sižetos vairākkārt izskanējušo priekšlikumu palielināt pensionāriem ar ienākuma nodokli neapliekamo minimumu vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Palmira: – „Tautas Panorāmas" sižetus skatos, un tajos izskan diezgan daudz priekšlikumu, kuros nākamajai Saeimai vajadzētu ieklausīties. Būtu tikai loģiski neaplikt pensijas ar nodokli. Cik reizes vienu un to pašu nopelnīto var aplikt ar nodokļiem?!
Madoniete Rita: – Un to jūs jautājat pensionārei! Protams, ka nevajag. Man ir 60 gadu darba stāžs, bet mana pensija vēl nav sasniegusi minimālās algas apmēru. Visu mūžu maksāti nodokļi, un tagad gandrīz 40 eiro vēl atvelk. Tagad nožēloju, ka neaizgāju uz „Tautas Panorāmu" Madonā, bet bija labi, ka sižetā izskanēja, ka kaut kas jādara, lai bērniem nevajadzētu braukt projām no Latvijas.
Miķelis no Barkavas: – Vismaz mazās pensijas ar ienākuma nodokli nevajadzētu aplikt. Savukārt tie, kuri saņem lielās pensijas, droši vien varētu nodokli arī maksāt, lai gan tādu jau nav daudz. Lielākā daļa jau Latvijā saņem mazas pensijas.
Valērijs no Daugavpils: – Protams, mazās pensijas līdz minimālās algas apmēram nevajadzētu aplikt ar nodokli. Cilvēkiem tāpat jau ir grūti „savilkt galus". Kāpēc viņiem vēl kaut kas būtu jāņem nost?
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
25.09.2018.