Madonā 21. septembrī "Olimpiskā diena" tika atklāta ar kopīgu rīta vingrošanu, pulcējoties Saieta laukumā Madonas skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Olimpiskā diena katru gadu tiek veltīta kādam sporta veidam. Šogad visiem interesentiem bija iespēja tuvāk iepazīt tenisu, par ko atgādināja "Olimpiskās dienas 2018" devīze "Teniss vieno!".
Pasākumu "Iekustinām Madonu!" pilsētas centrālajā laukumā vadīja novada sporta skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Elita Gusarova.
Visus "Olimpiskās dienas" dalībniekus sveica Madonas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora: – Atzīmējam dienu, kas saistīta ar olimpisko tradīciju iedibināšanu mūsu ikdienas dzīvē. Jau piecos kontinentos no pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem tiek atzīmēta "Olimpiskā diena". Arī Latvijā no deviņdesmitajiem gadiem atzīmējam olimpisko tradīciju dzimšanas dienu. Iedzīvinām olimpisko tradīciju vērtības – izcilība, cieņa un draudzība, to varam saprast arī kā veselīga dzīvesveida izvēle un labas, draudzīgas cīņas noteikumu ievērošana sportiskajās aktivitātēs. 21. septembrī Latvijā 650 vietās 145 tūkstoši dalībnieku 95 novados atzīmē šo dienu. Arī pie mums, kad visi esam "Olimpiskās dienas" dalībnieki. Ceru, ka katrs gūsit pozitīvas emocijas un gandarījumu. Vēlu, lai sportiskās aktivitātes saista ne tikai "Olimpiskajā dienā", bet kļūst par ikdienas dzīves sastāvdaļu.
Viņš pašvaldības vārdā pateicās visiem skolotājiem, kas šo pasākumu organizē mūsu novadā.
Skolēnus sveica arī Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītājas vietniece Sarmīte Jansone: – Dienā, kad saule mūs visus apmīļo un lutina, domāju, ikvienam ir brīnišķīgs noskaņojums. Uzsākot jauno mācību gadu, septembrī tiek organizēta "Olimpiskā diena". Tas ir atgādinājums – lai skolēns justos labi un būtu spējīgs sasniegt savus izvirzītos mērķus, viņam ikdienā būtu ne tikai aktīvi jānodarbina savs prāts, bet arī jāvingrina ķermenis, tādā veidā veicinot veselīgu dzīvesveidu, mācīties būt draudzīgam, cienīt savus skolasbiedrus, lai, mācoties skolā, varētu pierādīt olimpiskās vērtības – cieņu, draudzīgumu, godīgu konkurenci.
Sagatavoti dienai, ar iedvesmu un enerģiju vecāko klašu skolēni saņēma pilsētas karti un devās veikt fotoorientēšanās sacensību uzdevumus. Klases varēja piedalīties arī konkursā "Sportiskākā, atraktīvākā, draudzīgākā Madonas klase".
Savukārt Madonas pilsētas sporta centrā norisinājās nodarbības tenisā atsevišķi pirmsskolu audzēkņiem un 1. klašu skolēniem, 2.-3. klašu, 4.-6. klašu skolēniem, 7.-9. klašu un 10.-12. klašu skolēniem, tās vadīja VL Tenisa skolas pasniedzējas.
Uz vaicājumu par to, kas ir svarīgi tenisā, uzaicinātā nodarbību vadītāja Viktorija Stenclava atbildēja:
– Droši vien gribasspēks, jo talants ir tikai maza daļiņa. Ja Madonas skolās ir gan raketes, gan tenisa bumbiņas, tad atliek vien sākt. Tenisu var spēlēt ikviens, un galvenais ir vēlēšanās, jo mūsu VL Tenisa skola apmāca gan bērnus no 2 gadu vecuma, gan arī jauniešus un pieaugušos, arī cilvēkus ratiņkrēslos.
Olimpiskās dienas aktivitātes notika ne tikai Madonā, arī Kalsnavā, Barkavā, Ļaudonā, Bērzaunē, Vestienā, Lazdonā un Liezerē.
25.09.2018.