Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Tēti, atnāc pie manis uz “Saulīti”!

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 18.09.2018.

Tēti, atnāc pie manis uz “Saulīti”!
Burtu lielums

Īpaša ielūguma katram nebija, bet katrā PII "Saulīte" grupiņā uzraksts aicināja tētus ierasties uz Tēva dienai veltītu pasākumu, kas pagājušajā piektdienā, 14. septembrī, tika sarīkots dārziņa pagalmā.

Tā bija viena no jautrākajām pēcpusdienām PII "Saulīte" ikdienas dzīvē, jo tā bija Tētu stunda, kad visus tēvus gaidīja jo īpaši un visi stiprā dzimuma pārstāvji, savu atvašu uzmundrināti, nokļuva uzmanības centrā un tika iesaistīti aizraujošās stafetēs. Varēja aplūkot radošos darbiņus un novērtēt līdzību ar sevi bērnu zīmētajā tētu portretu galerijā. Arī bērniem tā bija iespēja sajust tēta stiprās rokas, klēpi un apskāvienu, kā arī padraiskoties jautrās un atraktīvās izklaides disciplīnās.

Pirms tam visiem, arī mammām, māsām, brāļiem, omēm un opjiem mūzikas ritmos skolotājas Evitas Paegles vadībā bija jāizpilda iesildīšanās vingrinājumi.
Visi tēti šogad stafetēs piedalījās nevis savu bērnu grupu ietvaros, bet tika sapulcināti un sadalīti pa komandām, piemēram, "Smaidīgie zaķi, "Draiskie gaiļi", "Pieklājīgie eži", "Aizrautīgie lāči", "Labsirdīgās pūces", "Jautrie ēzeļi" u. c., saņemot atbilstīgu piespraudi un komandas vadītāju atraktīvā tērpā.
Aktīvi iesaistoties jautrajās stafetēs, stunda paskrēja nemanot. Tēvu komandām vajadzēja lekt maisā, spēlēt "fotbolu" ar stilizētām brillēm, skriet kopā ar bērnu un salasīt grozā bumbiņas, trāpīt mērķī, salikt puzli, "makšķerēt", vilkt virvi u. c., prast būt gan līderiem, gan komandas biedriem. Šajā pēcpusdienā visi bija uzvarētāji, zaudētāju nebija, jo laiks, kas pavadīts kopā ar bērniem, parasti ne tikai sniedz pozitīvas emocijas, bet paliek atmiņās vēl ilgi. Arī meitas un dēli nereti vēl pēc gadiem atceras kādu ainu no bērnības.
Noslēgumā tapa kopīgs lielās PII "Saulīte" ģimenes foto, visi cienājās pie Veselības galda, bet katrs tēvs saņēma visaugstākās raudzes atzinību – saules krāsas karodziņu ar uzrakstu "Tu esi vislabākais tētis".
– Tas, ka tēti saņemas, atnāk pie bērniem uz pasākumu, aktīvi iesaistās, ir apsveicami. Cik bērni ir lepni par to, ka tēvi piedalās sacensībās, mēs visi varam redzēt. Jaunajās ģimenēs ir daudz aktīvu tēvu, kas gatavi darboties priekšplānā, bet šodien var redzēt, cik daudz viņu patiesībā ir, – uzsvēra PII "Saulīte" vadītāja Daiga Elga Ābola, pateicoties tēviem par kopābūšanu.
– Parasti pasākumos vairāk redz māmiņas, bet šī ir tā reize, kad svētki ir sapulcinājuši tik daudz tēvu, – novērtēja pēcpusdienā uzrunātie.


19.09.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px