Šobrīd jau daudzās valstīs, tajā skaitā arī Lietuvā un Igaunijā, darbojas depozīta sistēma, kad, iegādājoties dzērienu pudelē vai bundžā, un samaksājot papildu maksu, tā tiek atdota gadījumā, ja izlietotais iepakojums tiek atdots atpakaļ tirgotājam. – Vai arī Latvijā būtu jāievieš šāda sistēma? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Katrīna no Krustpils novada: – Uzskatu, ka iedzīvotāji novērtētu iespēju, nododot pudeles un par to saņemot pretī naudu. Protams, jāņem vērā, ka pērkot arī būs jāpiemaksā. Pati gan ļoti reti pērku dzērienus, bet noteikti izmantotu šo iespēju.
Zigurds no Madonas: – Domāju, ka nebūtu slikti, ja būtu šāda iespēja. Svarīgi, lai pieņem visa veida pudeles – ne tikai plastmasas, bet arī stikla. Jācer, ka līdz ar to arī vide kļūtu sakoptāka.
Ņina no Vestienas: – Es atbalstu šo ieceri un uzskatu, ka tas ir ļoti nepieciešams ne tikai pilsētās, bet arī laukos. Arī manā ģimenē tiek iegādāti dzērieni pudelēs, un šis būtu lielisks veids, kur tās nodot. Viennozīmīgi arī vide kļūtu sakoptāka, jo cilvēkiem būtu motivācija taru nodot, nevis nosviest zemē.
Līga no Kalsnavas: – Pati noteikti izmantotu šo iespēju. Ja pērkot es samaksāju arī par iepakojumu, tad ir vēlēšanās to pudeli arī nodot. Uzskatu, ka arī vide tiktu mazāk piesārņota. Domāju, ka šo sistēmu atbalstītu liela daļa iedzīvotāju.
Viedokļus uzklausīja
AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA
19.09.2018.