14. septembrī sākās industriālā mantojuma tūre, kas dos unikālu iespēju piecās septembra un oktobra nedēļas nogalēs paviesoties industriālā mantojuma objektos Latvijā un Igaunijā.
Latvija ir bijusi bagāta ar industriālo mantojumu, taču gan tehnoloģiju, gan dažādu nozaru attīstības dēļ daudzas būves, kas agrāk pildīja svarīgas funkcijas, tagad tās nepilda. Vietā stājušies citi tehnoloģiski risinājumi vai šādu funkciju veikšana mūsdienu sabiedrībā vairs nav nepieciešama. Pārveidot šīs būves par tūrisma objektiem ir viens no risinājumiem, kā saglabāt vērtīgo mantojumu. Piecu nedēļu tūres ietvaros šī būs pirmā reize, kad Latvijā un Igaunijā ar tik visaptverošiem pasākumiem pievērsīs uzmanību industriālajai kultūrvēstures lappusei.
18.09.2018.