No 21. līdz 26. oktobrim Madonas novada Praulienas skolā norisināsies mūzikas apmācību nometne „Ģitāristu sesija 2018".
Kā informē sesijas organizatores Imants Pulkstenis, līdz šim divdesmit viena gada garumā pieredzi sesijā guvuši 1505 zinātkāri muzikanti. Šogad piecu dienu laikā interesentiem tiks piedāvāta iespēja meistaru vadībā mācīties un pilnveidoties bungu, basa, ģitāras, akustiskās ģitāras, vokāla un kokles spēlē. Pasākumu nozīmīgu darīs fakts, ka Madonai šogad piešķirts Latvijas Jauniešu galvaspilsētas tituls, tātad arī sesija ritēs jaunības zīmē un valodā.
Ceturto gadu sesija tiks atklāta ar konkursu jaunajām grupām „Pasaules ritmi Praulienā". Tā kā šogad visas trīs Baltijas valstis svin 100 gadu jubileju, tā būs papildu motivācija labāk citam citu iepazīt arī Madonas pusē. Konkurss tiek plānots kā muzikāla satikšanās jaunajām rokgrupām no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Grupu sniegumu vērtēs profesionāli mūziķi: Atis Ieviņš un grupa „Rock Brothers", kā arī viesis no Lielbritānijas – ģitārists Paul Glover. Pēc grupu apbalvošanas atbraukušie viesmākslinieki sniegs koncertu plašākai publikai. Jāpiebilst, ka konkursu „Pasaules ritmi Praulienā" organizē Praulienas pagasta pašvaldība sadarbībā ar „Ģitāristu sesiju", pieteikumi no grupām tiek gaidīti, konkursa kapacitāte ir 12 muzikālās vienības.
Būtiski, ka pēc konkursa jaunie mūziķi varēs piedalīties „Ģitāristu sesijas" piedāvājumā, kur piecās dienās notiks meistarklases pazīstamu mūziķu vadībā. Akustiskās ģitāras grupu skolos Reinis Jaunais, Egils Leimanis, Mārcis Auziņš, Andre Maaker (EE). Elektriskās ģitāras – Arturs Liede, Valdis Rēbuks, Matīss Čudars, Paul Glover (Lielbritānija). Bungas, perkusijas – Krišjānis Kupcāns, Andris Buiķis, Nils Īle. Vokālistus – Lolita Krūmiņa, Atis Ieviņš, basistus – Ilmārs Priede, Ilvars Vītoliņš, savukārt interesentus kokles spēlē apmācīs Dina Liepa, Zane Imša. Vēl programmā: ģitārbūve – Jānis Kuzminskis, pedāļi – Jānis Altmanis, vakara pasaciņa – Lauris Galiņš, skatuves tehniskais ekipējums, komunikācija ar skaņu operatoru, proves – Artis Ojārs Skrūzmanis. Tradicionālajā izbraukumā pie dabas paredzēts atpūtas brauciens uz Aronas kalnu un sporta bāzi „Smeceres sils". Saistošs solās būt Haralda Sīmaņa ērģeļmūzikas koncerts.
Publikai sesijas interesantākā daļa, protams, būs ikvakara koncerti. Tāpat noslēguma koncerts, kurā dalībnieki spēlēs meistaru vadībā, izpildīs latviešu, lietuviešu, igauņu tautas dziesmas un kopdziesmas.
Sesijas sagatavošanas darbus un attīstību var vērot Facebook, kā arī mājas lapā www.gitaristusesija.lv. Pieteikšanās šobrīd rit pilnā sparā, jau pieteikušies gandrīz 30 dalībnieku no Madonas, Cesvaines, Bauskas, Birzgales, Rīgas, Jūrmalas, Burtniekiem, Salacgrīvas, Valmieras un citām vietām. Esi „Ģitāristu sesijas" dalībnieks un viesis skolēnu rudens brīvdienās arī tu!
14.09.2018.