15. septembris ieies visas cilvēces vēsturē kā pirmā planētas sakopšanas diena, kad miljoniem brīvprātīgo talkos, lai sakoptu apkārtējo vidi – uz zemes, uz ūdens, zem ūdens.
Ikviens ir aicināts piedalīties un palīdzēt sakopt un padarīt skaistāku un zaļāku mūsu apkārtni. Iestādot kociņu – vai nu stādu, vai koka sēkliņu, mēs simboliski metam tiltu uz Latvijas nākamajiem 100.
Biedrības „Pēdas LV" valdes priekšsēdētāja Vita Jaunzeme: „Nākotne vienmēr sākas tagad. Mūsu paaudze ir par visiem 100% atbildīga par to, kāda būs planēta nākamajos 100. Kāda būs Latvija nākamajos 100. Ikviens kociņš, kuru mēs iestādīsim ar vēlējumiem un labām domām, nesīs un izplatīs tālāk šo pozitīvo un radošo enerģiju. Katrs koks augs kopā ar tā stādītāju un atgādinās, ka mēs paši esam tie, kuri veido tagadni un nākotni, tas ir – mūsu dzīvi. Ar domām par Latvijas 200 aicinu rūpēties par to, lai mēs vienmēr dzīvotu zaļā Latvijā. Un atcerēties – viss ir iespējams!"
Arī latvieši citviet pasaulē pievienojas šai akcijai „Stādām Latvijas nākotni – katram savu Laimes Koku". Minsterē (Vācija), Atēnās (Grieķija), Straumēnos (Lielbritānija), Luksemburgā, Ilinoisā, Spānijā un citur notiks koku stādīšana un laba vēlējumi Latvijai. Interaktīvā koku (talkošanas) karte atrodama www.talkas.lv, sadaļā kartes.
14.09.2018.