Cēsu Izstāžu namā vēl šonedēļ skatāma tekstilmākslinieces Dzintras Vilks personālizstāde „Gadalaiki", bet otrajā stāvā – keramiķa Jāna Seiksta darbu skate.
Četrpadsmit gadu Dzintra Vilks dzīvoja lauku mājās Jaunpiebalgā, kur daba ir klātesoša un visur esoša. Nu viņa ir cēsniece. Tomēr viss sākās Rīgā. Dzintras Vilks darbi kopš Latvijas Mākslas akadēmijas pabeigšanas iemīļoti Latvijā un izstādīti muzejos visā pasaulē. Pēc ceļojumiem un pastaigām dabā top skices darbiem, ņemot par pamatu kādu motīvu vai formu. Personālizstāde „Gadalaiki" ir mākslinieces mīlestība pret dabu un savu dzīvi, atmetot to, kas nav jāpatur, un iepazīstot, kas ir tuvs un skaidrs. Brīnišķīgi gobelēni, kas atsauc atmiņā pavasarī kūstoša sniega smaržu vai Jāņu nakts noslēpumaino mistēriju.
Interesanti, ka pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Cēsīs dzīvoja un strādāja arī Jānis Seiksts. Tagad vismaz 30 gadu viņš ir madonietis. Jānim Seikstam patīk veidot tradicionālo keramiku – krūkas, vāzes, šķīvjus, svečturus, viņš ir virtuozs arī akvareļa tehnikā. Keramiķim bijušas vairākas personālizstādes Latvijā un ārpus tās. Ne tik sen Jāņa Seiksta darbu parādi redzējām Madonas muzeja izstāžu zālēs, no kuras atlasīta kolekcija Cēsīm.
12.09.2018.