Madonas reģiona elites skola – Madonas Valsts ģimnāzija – jauno darba cēlienu uzsākusi ar 265 audzēkņu lielu pulku.
3. septembrī, kad Saieta laukumā tika svinēta jaunā mācību gada pirmā diena, iestādes vadītāja Vanda Maderniece vispirms pakavējās pie aizvadītās vasaras, kas visiem bijusi notikumiem piepildīta: – Par nozīmīgiem panākumiem ģimnāzijas jaunieši ir apmeklējuši Briseli un Amerikas Savienotās Valstis, ir piedzīvoti krāšņākie Dziesmu un Deju svētki un piedzīvota karstākā vasara, kas ar savu saules enerģiju stiprinājusi ikvienu. Nu sākas jauns darba cēliens. Visā Latvijā un citviet pasaulē daudz tiek domāts par to, kādas zināšanas un prasmes skolēniem ir jādod skolā, lai tās noderētu nākotnes sabiedrībai. Tādēļ Latvijā tiek izstrādāts jauns izglītības saturs, kas balstīts uz lietpratību. Izglītība ir labākā dāvana, ko katrs var sarūpēt sev un rītdienas Latvijai. Zināšanas un prasmes, ko jaunieši iegūst skolā, noderēs rītdienas sabiedrībai. Mūsu audzēkņi būs tie, kas apgūto pielietos, lai veidotu labāku Latviju, viņi veidos stipras un drošas ģimenes un veidos jaunas darbavietas. Ar iniciatīvas „Latvijas skolas soma" palīdzību šogad skolā gūsim iespēju labāk izzināt dabas vērtības, kultūras un zinātnes sasniegumus, tāpat uzņēmēju veiksmes stāstus. Ar projektu karjeras izglītībā jaunieši varēs labāk izpētīt sevi, izprast, kas nepieciešams, lai savu darbu ievirzītu pareizā virzienā. Vēl šajā mācību gadā kopā ar absolventiem ritināsim atmiņu kamolu par mūsu ģimnāzijas 15 gadiem.
Skolotājiem direktore vēlēja gūt profesionālu gandarījumu un noticēt, ka ikviens ģimnāzists spējīgs sasniegt augstus mērķus. Savukārt vecākiem iestādes vadītāja vēlēja būt kopā ar bērniem, izzināt arvien jaunas vērtības, priecāties par bērnu panākumiem un būt kopā ar viņiem arī brīžos, kad tas visvairāk nepieciešams.
Jaunajā mācību gadā ģimnāzijā darbu uzsākušas divas jaunas septītās klases, tām audzinātājas ir Inga Ķimeniece un Sandra Sprukule. Jauni skolēni nākuši klāt arī desmitajās klases, ko audzinās skolotājas Valda Cakule un Marita Kazakeviča. Pedagogu pulku šajā mācību gadā papildinājusi skolotāja Sarmīte Jansone, kas darbosies kā karjeras konsultante.
Uzsākot jauno mācību gadu, ģimnāzijas tradīcija ir stiprināt citam citu, sadodoties rokās. Šoreiz iestādes vadītāja aicināja klātesošos sadoties rokās par mūsu Latviju.
Jaunā mācību gada iesākumā ģimnāzijas kolektīvu sveica Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. Kā pašvaldības pārstāvis viņš solīja iespējami ātri veikt darbus, kas saistīti ar ģimnāzijas pāriešanu jaunajās telpās, taču atzina, ka šajā mācību gadā skolas mācību process vēl ritēs kā līdz šim. Madonas katoļu draudzes prāvests priesteris Pāvils Kamola aktualizēja skudru pūžņa modeli, kur katra skudra nes savu stiebru, zaru – veic savu konkrēto pienākumu. Ja skolēni līdzīgi minētajam dabas fenomenam centīsies savus uzdevumus veikt pēc labākās sirdsapziņas, gan Latvija, gan konkrētā skola un ģimene būs sakārtota un skaista. – Esiet uzticīgi mazās lietās, tad, kalpojot Latvijai, jums tiks dotas arī lielās, – stiprinot klātesošos, piebilda garīdznieks.
05.09.2018.