Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Skola gatava jaunajam darba cēlienam

ZANE BIKOVSKA

Autors • 27.08.2018.

Skola gatava jaunajam darba cēlienam
Burtu lielums

Rit pēdējās vasaras dienas, pavisam drīz skolēni atkal uzsāks mācību gaitas. Jaunais mācību gads ar sparu un darbīgu rosīšanos tiek gaidīts arī Madonas pilsētas vidusskolā.

– Šobrīd ir ļoti grūti pateikt precīzu skaitu skolēnu, kuri mācīsies mūsu skolā, jo bērni joprojām ir kustībā, izdara savas izvēles līdz pat jaunā mācību gada sākumam. Patlaban šajā mācību gadā mums ir pievienojušās arī vakara un neklātienes mācību programmas, kas parasti komplektējas septembra sākumā, bet šobrīd mūsu vidusskolā ir aptuveni deviņsimt deviņdesmit audzēkņu, mums ir visas iespējas tikt līdz tūkstotim. Priecājamies par desmitajām klasēm, šobrīd ir uzņemti 56 skolēni visās trijās izglītības programmās, tiek izrādīta interese arī par jauno matemātikas un tehnikas virziena programmu, kuru cenšamies attīstīt. Vakara un neklātienes vidusskola kā iestāde ir likvidēta, un Madonas pilsētas vidusskola ir pārņēmusi visas izglītības programmas, kas tika realizētas, saglabājot neklātienes izglītības apguves formu. Izskatās, ka mēs to realizēsim Skolas ielā 10 šajā mācību gadā, – ieskatu jaunā mācību gada aktualitātēs sniedza Madonas pilsētas vidusskolas direktore Inese Strode.
Taujāta par to, kā pirms jaunā darba cēliena tikusi labiekārtota skola, direktore atbildēja: – Pašreiz projekta „Vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana Madonas novadā" ietvaros tiek paredzētas vairākas lietas – gan celtniecības, gan tehnoloģijas, gan ar ergonomiku saistītas aktivitātes. Tehnikas iegāde ir ļoti laikietilpīgs process, izvērtējam prioritātes, patlaban esam gan daļēji nomainījuši datortehniku, gan mūsu izvēle ir par labu modernajām tehnoloģijām, kas saistītas tieši ar klašu aprīkojumu – projektorus nomainīs interaktīvie displeji, kas ir daudz kvalitatīvāki gan bērna uztverei, gan iespēju ziņā, un arī klasēs esošās interaktīvās tāfeles laika gaitā nomainīsim pret jaunākām tehnoloģijām. Tieši tāpat, domājot par dabaszinību-matemātikas-tehnikas novirziena klasi, esam izpētījuši situāciju darba devēju tirgū, kādi speciālisti nepieciešami. Mums ir 3D printeru klase, kur akcents likts ne tikai uz printēšanu, bet arī uz materiālu vizuālu sagatavošanu, saistību ar citiem mācību priekšmetiem, jauninājumu integrēšanu citu mācību priekšmetu vidū.
Madonas pilsētas vidusskola joprojām iesaistās vairākos projektos. Tie ir Nordplus un Erasmus+ projekti. Ir izvērtēti plusi un mīnusi iesaistei abos projektos, ko šie projekti sniedz, kāda ir atdeve un projektu sniegtās iespējas. Šajā mācību gadā Nordplus projekts turpināsies. Tas vairāk tiek vērsts uz 10.-12. klasi. Skolēniem būs iespēja apceļot ziemeļvalstis, iepazīt šo valstu mācību kultūru, mācību metodes un pašiem dibināt kontaktus. Otrs virziens ir Erasmus+ projekta uzņēmējdarbības virziens, tās stiprināšana.
Kā teic I. Strode – jo ātrāk sāksim bērnus iepazīstināt ar šīm iespējām, jo viņi būs drošāki, atvērtāki biznesa idejām un ņems tās pretī. Madonas pilsētas vidusskolas direktore uzsver, ka šis projekts tiks orientēts uz skolēniem 5.-7. klases vecuma posmā, šajā projektā tiks iesaistītas dienvidvalstis. Skolā strādā arī aktīvi karjeras konsultanti, skolotāja Sanita Solovjeva izveidojusi savu programmu sadarbībā ar uzņēmējiem, lai akcentētu vidusskolēniem tās prasmes, ko prasa uzņēmēji – spēju mācīties, ņemt pretī nepieciešamo informāciju, komunikācijas prasmes, uzņēmējdarbības prasmes.
– Skolā joprojām pasniedzam priekšmetu „Mājsaimniecība", kas nekādā mērā nav saistīts ar ēst gatavošanu vai rokdarbiem, bet tieši ar mājas saimniecības vadību, projektu rakstīšanu, iespēju piesaistīt līdzekļus, būt aktīvam, atvērtam, komunikablam un atrast savu nodarbošanās veidu, kas nākotnē varētu būt saistīts arī ar biznesu. Protams, neatņemama skolas sastāvdaļa būs karjeras projekti, ar ko nodarbojas skolotāja Kristīne Aizpurve un bibliotekāre Elita Kalniņa. Projekta ietvaros skolēni tiek iepazīstināti ar profesijām, iespējām, vajadzībām darba tirgus līmenī, – informēja I. Strode. – Nākamā gada vasarā sāksies būvniecības darbi, lai padarītu satiksmei un līdz ar to arī bērniem drošu kustību vidusskolas tuvumā. Bērniem tiks veicināta droša vide, bet tas vairāk saistās ar tiešo būvniecību. Apkārtnes labiekārtošanas darbi šī mācību gada laikā netiek plānoti, ja nu vienīgi tīri vizuāli piedomājam pie skolas noformējuma. Mēģināsim iedzīvināt ideju izmantot novada krāsas – sarkano, dzelteno un zaļo – apkārtējās vides un skolas elementos. Vēl joprojām gaidām uz skolu savus absolventus, jo jaunieši ļoti iedvesmojas no dzīviem piemēriem. Ir daudz izcilu madoniešu ar ieguldījumu nākotnē. Latvijas simtgades sakarā skolā notiks arī projekts „Skolas soma", arī „100 labie darbi Latvijai".
Inese Strode, sākoties jaunajam mācību gadam, novēl skolēniem no plašā kompetenču izglītības piedāvājuma atrast un izvērtēt tieši sev vajadzīgo, mūsu skolai, audzēkņiem un pedagogu sastāvam noderīgs, kas nesīs labākos rezultātus, būt dzīvespriecīgiem, gataviem mācīties, būt enerģijas bagātiem un dāvāt šo prieku gan skolasbiedriem, gan skolotājiem.
Savukārt direktores vietniece audzināšanas darbā Rudīte Zauska pastāstīja, kā norisināsies svinīgais pasākums 3. septembrī: – Pasākums notiks Saieta laukumā, uz kurieni skolēni dosies organizētā gājienā no savām klašu telpām. Vispirms viņi satiksies ar saviem klases audzinātājiem, pirmīši tiksies pulksten 9, lai savā starpā iepazītos, bet divpadsmitie – lai pārrunātu savus pienākumus, kas attiecīgajā dienā viņiem veicami, pārrunātu pasākuma norisi un gaitu. Plānojam, ka noteikti pasākumā piedalīsies arī novada domes un izglītības nodaļas pārstāvji. Kā allaž būs kāds pirmklasnieku priekšnesums, tāpat arī uzstāsies divpadsmitie. Mācību gada atklāšanas pasākumā piedalīsies muzikants Edmunds Vestmanis. Nu jau otro gadu pēc kārtas – par tradīciju kļuvusī pirmklasnieku un divpadsmito klašu skolēnu pīļu barošana pie strūklakas. Dodoties atpakaļ uz savām skolas telpām, kas pirmīšiem šogad arī būs Skolas ielā, pīļu barošana bērniem izvēršas par jauku un superīgu momentu pēc svinīgā pasākuma. Tad visi atgriezīsies skolā, bet 4. septembra rītu iesāksim ar tradīcijas – akcijas „Samīļo savu skolu" turpināšanu. Skolai šogad apritēs 110 gadu, tādējādi tiks stiprināta kopības izjūta.


28.08.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px