Pēc vasaras brīvdienām kultūras namos visā Latvijā būs skatāma viena no Latvijas simtgades filmām – režisores Ināras Kolmanes veidotā spēlfilma „Bille".
Tuvākie reģionu tūres seansi 1. septembrī notiks arī Ērgļu un Cesvaines novadā. Turpmākie seansi, kas notiks visu septembri vairāk nekā 100 dažādās vietās Latvijā, atrodami portālā LSM.LV.
Jauno sezonu uzsākot, filmu „Bille" demonstrē arī Madonā, kinoteātrī „Vidzeme", kur tā vēl būs skatāma Šodien, 28. augustā, pulksten 19 un 31. augustā pulksten 16, kad filmu demonstrēs kopā ar radošās komandas viesošanos. Nacionālā Kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei" uzņemtā spēlfilma „Bille" iekļuvusi 2018. gada pirmā pusgada Latvijas apmeklētāko filmu desmitniekā, to noskatījušies jau vairāk nekā 40 tūkstoši skatītāju. Filmas mākslas departamenta uzburtā „ulmaņlaiku" izjūta filmas apmeklētājus ieved 30. gadu Latvijā. Filmēšana norisinājās gan Rīgā – autentiskajā rakstnieces Vizmas Belševicas bērnības mājā Vārnu ielā, Vecrīgā, Sarkandaugavā un Maskavas forštatē -, gan Tērvetē, Tukuma apkaimē, Baldonē, Gulbenē un citur.
28.08.2018.