6. septembrī Madonas novada bibliotēkā Vidzemes onkoloģijas vēstnese Ingūna Bedikere aicina interesentus uz semināru-sarunu „Vai varam sevi un savus tuvākos pasargāt no vēža?".
– Arvien biežāk sociālajos medijos var ieraudzīt lūgumu pēc palīdzības un ziedojumiem no cilvēkiem, kuriem ir atklāts ļaundabīgs vēzis. Neviens no viņiem nebija to gaidījuši un tam gatavi. Uzzinot savu diagnozi, cilvēki ir nobijušies un apmulsuši. Bieži diagnoze tiek atklāta vēlu. Kaut, atklājot laicīgi (I vai II stadijā), ārstniecība notiek daudz veiksmīgāk, un ir liela iespēja tapt veselam.
50% saslimšanu ietekmē uzturs, lauksaimniecība un vide. Otri 50% būs atkarīgi arī no ģenētikas. Bet arī tad varam laicīgāk pievērst uzmanību signāliem.
Ko un kā darīt, lai sevi un savus mīļos pasargātu? Par to runāsim, sanākot kopā 6. septembrī pulksten 12 Madonas novada bibliotēkā.
Runāsim par riskiem, veselīgu uzturu un gardām receptēm. Kā laicīgi diagnosticēt, un kādas ir iespējamās ārstēšanas metodes? Kā uztvert šo diagnozi, kur meklēt atbalstu un palīdzību, un kā reaģēt? – tā Ingūna Bedikere.
Visas dienas laikā, no pulksten 10, pie Madonas novada bibliotēkas būs radio mamogrāfs ar iespēju veikt bezmaksas krūšu pārbaudi. Vēlams laicīgi pierakstīties rindā: uz e-pastu [email protected] vai pa telefonu 25431313.
24.08.2018.