Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Atkal izdemolē Madonas autobusa pieturas

ZANE BIKOVSKA

Autors • 21.08.2018.

Atkal izdemolē Madonas autobusa pieturas
Burtu lielums

„Stars" jau iepriekš informēja, ka vairākās Madonas autobusa pieturās uzdarbojas vandaļi, kuri nesaudzē pilsētas īpašumu un regulāri sasit stiklotās pieturas. Kārtējais gadījums reģistrēts pagājušajā nedēļā, kad atkal sabojāts stikls autobusa pieturā Augu ielā Madonā.

– Pēdējais fiksētais vandalisma gadījums autobusa pieturās tika reģistrēts šopavasar. Mums par izdemolētajām pieturām gan ziņo Madonas iedzīvotāji, gan mēs paši redzam šo situāciju, kad dodamies mazgāt autobusa pieturas, – informēja Madonas īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja Gita Lutce.
– Vandaļi Madonas autobusa pieturas izdemolē ik pa laikam. Viena stikla loksne izmaksā 85 eiro plus vēl piegādes izdevumi. Konkrēti šis stikls, ko patlaban izmantojam, ir laminētais, bet turpmāk plānojam iegādāties daudz izturīgāku materiālu. Pirms mainīt sadauzītos pieturu stiklus, izvērtējam, cik nopietns ir radītais kaitējums. Ja tās ir viena divas plaisas, stiklu atstājam tādu, kāds tas ir, bet, ja pār visu stiklu ir tā sauktais zirneklis, protams, mainām apskādēto stiklu.
G. Lutce aicina iedzīvotājus ziņot, ja viņi pamana huligānus autobusa pieturās, kuri tās demolē. Viņa uzsver, ka par notiekošo vandalismu uzreiz labāk ziņot tieši īpašumu uzturēšanas nodaļai, nevis citām iestādēm, kas šo ziņu nodos tālāk. Ceļš, ko šī ziņa noies, būs garš un lieks, tāpēc ātrāk un operatīvāk būs par pārkāpumiem ziņot tieši īpašumu uzturēšanas nodaļas darbiniekiem.
Jautāts par to, vai tiek plānots uzstādīt novērošanas kameras pieturu tuvumā, lai fiksētu huligānu pretlikumīgās darbības, Madonas novada administratīvās nodaļas kārtībnieks Roberts Krauklis atbildēja: – Šobrīd nekas tāds plānots netiek. Novērošanas kameras uzstādīt nav nemaz tik vienkārši, tam nepieciešams elektrības un interneta pieslēgums. Šādas kameras var izvietot tikai tādās vietās, kur tas tehniski iespējams. Izdemolēto pieturu lietā tika uzsākts kriminālprocess. Personīgi es esmu par novērošanas kameru uzstādīšanu katrā krustojumā, pretī ikvienai mājai un pieturai, bet tas nav iespējams. Kameru uzstādīšana izmaksā pietiekami dārgi, tā nav Valsts policijas, bet pašvaldības kompetence. Aicinu iedzīvotājus, kuri pamana vandalisma gadījumus, ziņot Valsts policijai.
Cerēsim, ka huligāni tomēr aizdomāsies par to, cik vērtīgs ir materiāls un citu ieguldītais darbs, un beigs postīt cilvēku godprātīgā un cītīgā, atbildīgā darbā paveikto. Šaubos, vai tiem, kuri tik aktīvi un mērķtiecīgi izdemolē autobusa pieturas, patiktu stāvēt ārā lietū, gaidot sabiedrisko transportu. Ja pašiem šīs pieturas ikdienā nav nepieciešamas, padomājiet par līdzcilvēkiem, kuriem jau nu noteikti nav jāgaida sabiedriskais transports zem klajas debess! Ir tik daudz citu alternatīvu veidu, kur likt lietā savu spēku.


22.08.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px