Sabiedrības iniciatīvu portālā „Manabalss.lv" šonedēļ sākta parakstu vākšana par ātro kredītu reklamēšanas aizliegumu medijos. – Kāda ir jūsu pieredze ar ātrajiem kredītiem? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Karīna no Mārcienas: – Es esmu ļoti pret šīm reklāmām televīzijā un radio. Un pret ātrajiem kredītiem vispār. Cilvēkus tas ievilina viegli paņemt naudu, bet pēc tam viņi ir nelaimīgi, jo netiek no tā visa vairs ārā.
Maruta no Madonas: – Pati esmu izmantojusi „Banknotes" piedāvājumu, bet īstenībā ir ļoti jādomā līdzi, kā tos kredītus pēc tam atdosi, un nedrīkst to darīt ar vieglu roku: sak', gan jau pēc tam izkulšos. Es zinu tādus cilvēkus, kuri paņem kredītu vienā vietā, otrā un pēc tam ņem trešajā, lai atdotu iepriekšējos. Tas ievelk kā akacis.
Indra no Degumniekiem: – Jā, diemžēl ir nācies ņemt kredītu, bet īstenībā atzīstu, ka ātrie kredīti nav laba lieta. Tik daudz reklamē un viegli dod, ka cilvēks neviļus var sapīties parādu jūgā.
Sergejs no Madonas: – Nē, es nekad to neesmu darījis. Var jau gadīties, ka cilvēkam kādreiz ir tāda nepieciešamība uz brīdi ātri aizņemties, bet tad jādomā, kā atdot. Es piekrītu, tās reklāmas tiešām ir par daudz – teju pēc katras stundas. Cilvēkiem tikai prātu jauc.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
14.08.2018.