No 4. līdz 11. augustam Rīga un Sigulda bija orientieristu galvaspilsēta, jo te norisinājās pasaules čempionāts orientēšanās sportā.
Čempionāta sprinta sacensības notika Rīgā, savukārt meža distances – Siguldas apkārtnē. Čempionātā piedalījās vairāk nekā 50 valstu spēcīgākie orientieristi. Paralēli norisinājās arī pasaules taku orientēšanās čempionāts Daugavpilī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Madonu pasaules čempionātā orientēšanās sportā pārstāvēja Andris Jubelis. Garajā distancē viņš izcīnīja 22. vietu.
Vīru stafetes komandai, kurā startēja Andris Jubelis, Edgars Bertuks un Rūdolfs Zērnis, izdevās izcīnīt 8. vietu 38 komandu konkurencē, bet sieviešu komandai – 7. vietu.
Andris Jubelis savā stafetes etapā bija pirmais, kas arī finišēja pirmais, apsteidzot visas pasaules lielvalstis. Viņam pietika spēka: – Sākumā jau biju ļoti satraucies. Taustījos uz punktiem, bet tad beidzu ārdīties, nostabilizējās temps, ieguvu pārliecību un sapratu, ka viss būs kārtībā. Garajā etapā izvēlējos skriet pa leju, lai pēc tam kāptu stāvajā Turaidas kalnā. Bija grūti, ļoti grūti, domāju, kā lai sevi motivē. Bet zināju, ka tepat ir finišs, zināju, ka, skrienot no visa spēka, kāju vairs nebūs. Taču sevi motivēju, ka es to varu, ka es taču "Stirnu buka" skrējienos esmu izcīnījis kalnu karaļa titulu. Tāpēc nolēmu kārtīgi uzskriet, jo viss taču būs labi! Un bija labi!"
No latvietēm vislabāk veicās vispieredzējušākajai Latvijas izlases dalībniecei Ingai Dambei, kas vidējā distancē finišēja 12. vietā. Augsto 17. vietu izcīnīja Sandra Grosberga.
Rezultāti – vietnē www.woc2018.lv.
14.08.2018.