Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: produkti ar beigušos derīguma termiņu

Redakcija

Autors • 06.08.2018.

Burtu lielums

Lai mazinātu pārtikas atkritumu rašanos, Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka noteiktus produktus, kuri ir marķēti ar „Ieteicams līdz…" un kuriem beidzies minimālais derīguma termiņš, noteiktā laikposmā un noteiktā kārtībā būs iespējams izplatīt, piemēram, nodot labdarības iestādēm. – Kā vērtējat šo iniciatīvu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Kaspars no Praulienas: – Es esmu tikai un vienīgi par. Nevienam taču nav noslēpums, cik daudz pārtikas no lielveikaliem aiziet atkritumos. Protams, viss ir jāsaskaņo, jānosaka izlietošanas termiņi. Kāpēc mest ārā, ja kādam no tā ir labums? Manuprāt, arī daudz kur citur Eiropā tā notiek.

Roberts no Ērgļiem: – Protams, ka pārtiku vajag kaut kur izlietot, nevis vienkārši izmest atkritumos. Vai nu labdarībai, vai dzīvnieku barošanai, tikai, protams, jāskatās izlietošanas termiņi. Atkritumos jau tāpat liela daļa aiziet.

Ilze no Madonas: – Es uzskatu, ka tas būtu ļoti labi un noderīgi, jo labāk taču ir kādam, kas ir trūcīgāks un kuram tā ir nepieciešama, atdot nekā vienkārši izmest atkritumos. Tā ka, manuprāt, tas ir ļoti labs risinājums.

Jana no Madonas: – Ja labdarībai, tad tas katrā ziņā ir labi. Arī bezpajumtniekiem tas varētu būt atbalsts. Un pārtika netiktu vienkārši bezjēdzīgi izmesta atkritumos. Es domāju, ka tas ir pozitīvi un varbūt jau sen par to kādam vajadzēja padomāt.

Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE


07.08.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px