5. jūlijā stājās spēkā grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot bargākus sodus par vairākiem būtiskiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, tostarp arī par viedierīču lietošanu transportlīdzekļa kustības laikā. – Vai šīs izmaiņas ir likušas mainīt jūsu braukšanas paradumus? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem autovadītājiem.
Jurģis no Madonas: – Nē, manu ikdienu šie grozījumi nav ietekmējuši. Es apzinīgi sekoju likumiem un ievēroju likumu spēku. Katrā ziņā es tikai atbalstu šos grozījumus, jo pārāk daudz ir šoferu, kuri, esot pie stūres, atļaujas viskautko un kuriem vispār vajadzētu aizliegt sēsties pie automašīnas stūres.
Valters no Madonas: – Mani personīgi tas nav ietekmējis. Pa telefonu runāt, esot pie stūres, izvairos, arī agresīvs braukšanas stils man nav raksturīgs. Bet vienam otram šie bargie sodi varbūt arī liks izdarīt secinājumus, tā ka principā es domāju, ka ir pareizi paaugstināt sodus.
Andrejs no Madonas: – Ļoti pareizi, ka sodus paaugstina, jo ir tik daudz šoferu, kuri braucot runā pa telefonu, bet tajā pašā laikā viņa uzmanība vairs netiek koncentrēta uz to, kas notiek uz ceļa. Piemēram, braucot ar kravas automobili – nu cik tur vajag, lai novērstu uzmanību, un ir avārijas situācija.
Mārtiņš no Madonas: – Mani tas neietekmē, jo es noteikumus ievēroju. Savukārt sabiedrību vajag izglītot, nevis sodus palielināt. Daudziem ir jāstrādā teju 24 stundas diennaktī un arī pa telefonu nākas ar klientiem komunicēt. Šādā gadījumā jāpērk speciāla austiņa jeb brīvroku sistēma. Jaunās mašīnās jau ir ierīkots, ka var runāt caur paneli.
Viedokļus apkopoja
BAIBA MIGLONE
01.08.2018.