Vakar Madonas novada pašvaldības domes kārtējā sēdē klātesošo deputātu vienprātīgu atbalstu guva atbalsta sniegšana festivālam „Zelta šlāgeris".
Dome nolēma atbrīvot 8. populārās mūzikas festivāla „Zelta šlāgeris" organizatoru SIA „Forte PR" no Madonas pilsētas estrādes nomas maksas. Tika uzdots Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļai nodrošināt pārvietojamā žoga uzstādīšanu un tā noņemšanu apkārt Madonas pilsētas estrādes skatītāju un skatuves zonai sakarā ar Madonas pilsētā šā gada 28. jūlijā notiekošo 8. populārās mūzikas festivālu „Zelta šlāgeris", kā arī uzdeva Madonas novada pašvaldībai slēgt līgumu ar SIA „Forte PR" par piešķirtā finansējuma (4500 eiro) izlietošanu un atskaites sagatavošanu.
Pirms tam šis jautājums tika izskatīts arī domes finanšu un attīstības komitejas sēdē. Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja p. i. Inga Arāja informēja par tradicionālo 8. populārās mūzikas festivāla „Zelta šlāgeris" norisi un domes atbalstu iepriekšējos gados. Tiešsaistē deputāti sazinājās arī ar festivāla „Zelta šlāgeris" izpildproducentu Jāni Kļaviņu Rīgā.
Festivāla izpildproducents Jānis Kļaviņš pateicās pašvaldībai par sniegto atbalstu.
– Ņemot vērā pašvaldības līdzfinansējumu un atbrīvošanu no maksas par pārvietojamās skatuves izmantošanu, sētas uzstādīšanu un noņemšanu, mēs varam nodrošināt iedzīvotājiem draudzīgu cenu politiku. Pirmās 500 biļetes tika pārdotas par 4 eiro katra, biļešu cena līdz festivāla dienai ir 5 eiro. Organizatoriem pašvaldības sniegtais atbalsts ir ļoti svarīgs un nepieciešams, lai festivālu vispār varētu sarīkot, lai tas būtu kupli apmeklēts un uz to nāktu arī ģimenes ar bērniem. Dārgās biļetes (10 eiro festivāla dienā) jau nopērk ļoti maz, bet festivāla izmaksas ar katru gadu palielinās, tāpat mākslinieku honorāri un citi izdevumi, – uzsvēra Jānis Kļaviņš.
Madonas novada domes deputāts Andris Sakne uzdeva festivāla izpildproducentam jautājumu, vai viņu neuztraucot solu stāvoklis Madonas estrādē.
– Madonas pilsētas svētkos pats pielipu pie sveķotajiem dēļiem, un arī Motociklistu saieta dalībnieki to piedzīvoja, – atcerējās Andris Sakne.
Jānis Kļaviņš atzina, ka par šo problēmu esot informēts, un izteica cerību, ka līdz „Zelta šlāgerim" šī problēma iespēju robežās tiks atrisināta.
– Mums ir paredzētas intervijas gan Latvijas Radio 2, gan citos plašsaziņas līdzekļos, un mēs tajās pievērsīsim uzmanību šai problēmai, aicinot festivāla apmeklētājus līdzi paņemt paliktņus, lai pasargātu drēbes no sabojāšanas, – atzīmēja Jānis Kļaviņš.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs informēja, ka pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļa strādā, lai novērstu šo problēmu. Viņš atzina, ka tas ir stāsts no sērijas „Gribējām, kā labāk, sanāca, kā vienmēr", kā arī pieļāva iespēju, ka nākotnē tie varbūt būs jānomaina.
Līdzīgu viedokli pauda arī Madonas novada deputāte, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Antra Gotlaufa, uzsverot, ka tas ir stāsts no sērijas „Kas nedara, tas nekļūdās". Viņa aicināja sniegt maksimāli plašu informāciju.
– Tas ir brīvdabas pasākums, un, ja iedzīvotāji būs informēti, katrs paņems kaut ko līdzi, ko uzklāt uz soliem. Arī mēs no savas puses sarūpēsim paliktnīšus, ko skatītājam izsniegt pie ieejas, – sacīja Antra Gotlaufa.
To, ka iedzīvotāji ir jāinformē, atbalstīja arī citi deputāti.
– Tas ir arī jautājums par dēļiem. Faktiski mēs esam izskanējuši ļoti plaši, manuprāt, ar muļķīgu kļūdu, jo tas taču jebkuram ir skaidrs, ka nemirušu skuju koku dēļus nevar izmantot šādam mērķim, tāpēc tagad, protams, ir jāsniedz plaša informācija. Ja iedzīvotāji, piemēram, dodas uz dubļu cīņām, viņi nekad nevilks goda drānas. Turpretī uz koncertiem un citiem kultūras pasākumiem daudzi dodas ar labākajiem tērpiem, un tos sabojāt nav nekāda prieka, bet zinot, ka, iespējams, būs jāsēž uz sveķotiem soliem, uzvilks tādas bikses, kuras pēc tam nebūs žēl izmest, – sacīja Madonas novada domes deputāts Andrejs Ceļapīters.
Savukārt Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Miķelsons norādīja, ka šī situācija ir vēršama par labu, sniedzot papildu informāciju iedzīvotājiem un novēršot sveķus uz dēļiem.
– Es nevienu negribu vainot, ka izveidojusies šāda situācija. Tā ir šīs karstās vasaras specifiska iezīme, ka pat uz dēļiem, kas daudzus gadus ir stāvējuši un nebija atsveķojušies, šogad atsevišķās vietās pēkšņi ir parādījušies sveķi. Iedzīvotājiem tomēr būtu jāņem vērā, ka „Zelta šlāgerfestivāls" Madonas estrādē ir brīvdabas pasākums un attiecīgi arī jāģērbjas. Drošības dēļ katrs var paņemt līdzi, ko nepieciešamības gadījumā paklāt. Ja tas ir iespējams, pašvaldībai vajadzētu nodrošināt paliktņus, ko skatītāji varētu saņemt pie ieejas, – akcentēja Ivars Miķelsons.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora atzina problēmas aktualitāti, kas tiek novērsta, sveķotās vietas apstrādājot ar grunti un nokrāsojot ar speciālu krāsu, kurai sveķi cauri neiet, kā arī domājot par paliktņiem, ko piedāvāt skatītajiem.
Madonas novada pašvaldības deputāti Valentīns Rakstiņš un Aleksandrs Šrubs izteica pateicību Jānim Kļaviņam, ka šāds pasākums, kas guvis lielu popularitāti iedzīvotāju vidū, joprojām notiek arī Madonā. Aleksandrs Šrubs uzsvēra, ka šo problēmu ir iespējams atrisināt. Savulaik arī Barkavā, kad tur tika atjaunota estrāde, tika piedzīvots kas līdzīgs, kad otrajā gadā pēc solu nomaiņas tie sāka sveķoties. Arī tad bijis ļoti karsts laiks, bet nākamajā gadā solus pārkrāsoja, un kopš tā laika tie nav sveķojušies.
Vakar, vaicāts, vai, dodoties uz Madonas estrādi sestdien, līdzi jāņem arī paliktnīši, Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs pastāstīja, ka darīts viss iespējamais, lai problēmu, ko izraisījis svelmainais laiks šovasar, novērstu. Skuju koku dēļus, izgatavojot soliņus, jau izmanto daudzi.
– Sveķi visur, kur tie bija redzami, noņemti, dēļiem uzklāta speciāla grunts, un tie nokrāsoti ar speciālu krāsu, nopirkti 2000 paliktņu, ko katrs, kurš vēlēsies, pie ieejas bez maksas varēs saņemt. Protams, katrs, ko uzklāt uz sola, var ņemt līdzi arī no mājām. Jāņem tomēr vērā, ka šis pasākums notiek brīvdabas estrādē un tā nav koncertzāle, – atzīmēja Agris Lungevičs.
27.07.2018.