Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonas muzejā atklās jauniešiem veltītu izstādi

LĪGA IRBE, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja galvenā speciāliste

Autors • 23.07.2018.

Madonas muzejā atklās jauniešiem veltītu izstādi
Burtu lielums

3. augustā pulksten 15 ikviens ir aicināts uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, kur tiks atklāta izstāde "Vai viegli būt jaunam?" – PROTESTS (Madonas rajona 50. – 90. gadu jaunatne).

Ideja veidot jauniešiem veltītu izstādi radās pēc tam, kad Madona kļuva par Latvijas jaunatnes galvaspilsētu. Vērtību, esības, ar garīgu un fizisku pieaugšanu saistīti jautājumi vienmēr ir bijuši aktuāli jauniešiem. Tāpat kā visos laikos izskanējušais apgalvojums "Kad mēs augām, tad gan tā nebija". Šķita interesanti palūkoties atpakaļ, lai ieraudzītu, kādi bija jaunieši 20. gs. 50.- 90. gados. Kā tika audzināti? Kāda bija viņu attieksme pret politisko varu un valdošo ideoloģiju? Kā bija augt mūsdienām tik ļoti atšķirīgā laikā? Kas bija tas, kas jauniešos izraisīja iekšējos vai ārējos protestus?
Izstādē būs aplūkojami daudzveidīgi (fotogrāfijas, video, dokumenti, priekšmeti) materiāli no muzeja un privātpersonu krājuma par Madonas rajona jauniešiem 20. gs. 50. – 90. gados. Vēlētos aicināt jauniešus apmeklēt izstādi kopā ar saviem vecākiem un vecvecākiem, jo izliktie priekšmeti vai teksti varētu kalpot par sava veida atslēgām personīgajiem atmiņu stāstiem par pašu jaunību. Tie varētu būt īpaši interesanti neatkarīgajā Latvijā uzaugušajai paaudzei, kam padomju laiks nav personīgā pieredze. Izstādes mērķis – izmantojot muzeja krājumā esošos priekšmetus, radīt ekspozīciju, kas dotu iespēju ikvienam aizdomāties par savu jaunību, par pieaugšanu, par vērtībām un protestiem, lai katrs uzdotu sev jautājumu "Vai viegli būt…?" (pašam sev). Izstādes māksliniecisko noformējumu veidojusi māksliniece Margrieta Griestiņa.
Rudenī muzejs aicinās arī uz J. Podnieka filmas "Vai viegli būt jaunam?" seansu un diskusiju kopā ar kinokritiķi par tēmu "Padomju laiki jauniešiem – vai bija viegli būt jaunam? Domu un rīcības brīvība dzīvē un kino". Tas būs noslēguma pasākums muzeja 2018. gada projektā "Vai viegli būt…?" (konference "Būt vai nebūt varonim?", izstāde "Vai viegli būt jaunam?…", kinoseanss) par jauniešiem būtisku jautājumu aktualizēšanu dažādās formās.
Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Vidzemes plānošanas reģiona, AS "Latvijas valsts meži" projekta "Vai viegli būt…?" finansiālo atbalstu.

24.07.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px