Esam saņēmuši ziņu no Madonas novada pašvaldības, ka 19. jūlijā pulksten 18 Madonas novada bibliotēkā norisināsies Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) organizētā otrā domnīca četru domnīcu ciklā Vidzemes reģionā. Domnīcas tēma „Mazās lauku skolas".
Kā zināms, Latvijas izglītības sistēmā norisinās daudzas reformas, kas tieši un netieši iespaido attālākos lauku reģionus un tajos esošās skolas. Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtītais pētījums „Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" ir satraucis daudzas pašvaldības, un neapšaubāmi tajā ir iezīmētas skolas, kuras būtu nepieciešams reorganizēt.
Domnīcā Madonā tiks diskutēts un meklēti labākie risinājumi mazo lauku skolu turpmākajai pastāvēšanai, prezentēta pašreizējā situācija un iezīmēti virzieni skolu pastāvēšanai. Domnīcas ietvaros norisināsies paneļdiskusija, kurā piedalīsies pieci dalībnieki: Česlavs Batņa (Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks, „alternatīvā" pedagogu atalgojuma modeļa izstrādātājs); Agris Lungevičs (Madonas novada domes priekšsēdētājs); Viktors Valainis (Saeimas deputāts, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadītājs); Dace Caune (LIZDA Madonas starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja); Andris Sakss (Vecpiebalgas novada pamatskolas direktors).
13.07.2018.