– Kā šogad – šajā karstajā un sausajā vasarā – ir ar dārza un meža veltēm? Vai esat bijuši jau mežā un salasījuši arī kādas sēnes vai mellenes? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Liepājniece Anna: – Esmu uz šejieni atbraukusi ciemos pie mammas. Mežā ogot un sēņot gan neesam bijuši. Pagaidām ogas, galvenokārt zemenes, upenes, ķiršus, pērkam. Ziemā mums visiecienītākais ir zemeņu ievārījums.
Bella no Saikavas: – Šovasar viss aug lēnām. Sausums jūtams gan dārzā, gan mežā. Saikavas pusē šur tur mežā ir atrodamas ogas, bet tas pa spēkam tikai zinātājam. Lietus trūkuma dēļ pagaidām arī sēņu nav. Kā parasti, cerības mežā salasīt mellenītes un avenītes gan vēl nav zudušas. Gribētos gailenītes un uz rudens pusi – arī beciņas.
Madoniete Ingūna: – Man pašai dārza nav, bet mammai dārzā kaut kas arī šajā sausajā vasarā izaug. Ir jāņogas, ērkšķogas, tāpat kartupeļi, burkāni. Doma ir aiziet arī uz mežu, varbūt izdosies salasīt mellenes.
Gunta no Varakļāniem: – Šogad labāk ir padevušās jāņogas, upenes, zemenes. Īstenībā ir ļoti sauss, bet dārzā viss notiek. Sēnēs vēl neesmu bijusi, bet var jau būt, ka varēs tās salasīt. Skaidri jau nevar zināt.
11.07.2018.