Madonas novada pašvaldības dome, izvērtējot biedrības „Kāla ezera padome" iesniegumu ar lūgumu atcelt pašpatēriņa un komerciālās zvejas limitus Kālezerā, kārtējā sēdē 31. maijā nolēma aizliegt komerciālo zveju un pašpatēriņa zveju Kālezerā.
Patlaban Kālezers uz 30 gadiem (līdz 07.02.2038.) ir iznomāts šai biedrībai ar mērķi organizēt licencēto makšķerēšanu un licencētās zemūdens medības. Biedrība to dara kopš 2008. gada.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 796 par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos Kālezerā zvejas tīklu limits (metros) ir 75 metri, kurus aizstāj ar zivju murdu limitu, ievērojot nosacījumu, ka viens murds atbilst 25 metriem no tīklu garuma limita.
Pašvaldībā tika saņemtas Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Zemkopības ministrijas vēstules ar saskaņojumiem par to, ka tām nav iebildumu, ka Kālezerā tiktu aizliegta rūpnieciskā zveja.
Zvejniecības likuma 16. panta piektā daļa nosaka, ka pašvaldība, lai saglabātu zivju resursus, kā arī attīstītu rekreācijas nolūkos veicamas darbības publiskajos ūdeņos, kuri atrodas tās administratīvajā teritorijā, pēc institūta ekspertu novērtējuma saskaņošanas ar Zemkopības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju var aizliegt rūpniecisko zveju, kas tika arī izdarīts.
27.06.2018.