– Kādas ir jūsu domas par pirmoreiz piešķirtajām brīvdienām – pēc Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta 9. jūlijā un sakarā ar pāvesta Franciska vizīti Latvijā – arī 24. septembrī? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Ilmārs: – Tas ir ļoti jauki, ka svētku dalībnieki vienu dienu varēs atpūsties. Savukārt kristiešiem ir ļoti svarīgi, ka 24. septembris būs brīvdiena. Mani vairāk izbrīnīja, kāpēc pirmdiena pēc Jāņiem nebija brīvdiena.
Madonietis Voldemārs: – Tas ir labi, ka 9. jūlijs būs brīvs. Dziesmu svētkos taču piedalās ļoti liels skaits cilvēku. Attiecībā uz 24. septembri es drīzāk, līdzīgi kā uzņēmēji, iebilstu. Latvijā jau tā ir daudz brīvdienu un svinamo, atzīmējamo dienu. To skaits būtu jāsamazina.
Ginta no Dzelzavas: – Es domāju, ka tas ir diezgan pareizs lēmums. Es pati esmu piedalījusies noslēguma koncertā un dziedājusi līdz pat rīta gaismai. Teiksim, pulksten sešos iekāpjot autobusā pie Mežaparka Lielās estrādes un atbraucot mājās, gandrīz uzreiz jāiet uz darbu. Es tikai domāju, kāpēc noslēguma koncertu nevar ielikt sestdien, tad svētdien varēs atpūsties un papildu brīvdiena nebūs vajadzīga.
Madoniete Anna: – Tas ir labs lēmums abos gadījumos. Pēc noslēguma koncerta dalībnieki varēs atpūsties, bet pāvesta vizītes laikā – visi, kam tas ir svarīgi, apmeklēt šo tikšanos.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
27.06.2018.