Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: ārkārtas stāvoklis lauksaimniecībā

Redakcija

Autors • 25.06.2018.

Burtu lielums

Šodien, 26. jūnijā, pēc valdības sēdes tiek plānots sasaukt Krīzes vadības padomes sēdi. – Vai, jūsuprāt, Latvijā vajadzētu izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecībā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Rinalds no Aronas pagasta: – Jāņos tīri smuki nolija, bet vēl par maz, vajadzētu, lai kādas divas trīs dienas palīst. Grūti pateikt, vai tas glābs situāciju. Zāle daudzviet ir izdegusi, var jau būt, ka pēc ilgstošākiem lietiem tā vēl var saņemties. Arī jautājums par ārkārtas situācijas izsludināšanu ir sarežģīts, situācija reģionos ir atšķirīga. Vai tad zemniekiem naudu dos? Lai sagatavotu barību ziemai, tāpat zāli vajag.

Silvija no Praulienas: – Pēc tāda lielā sausuma zemniekiem ir pagrūti, ārkārtas situāciju varbūt arī vajag izsludināt, ja vien tas zemniekiem var ko līdzēt. Cerams, ka lietus vēl līs, gribas taču arī ogas, sēnes palasīt.

Daina no Murmastienes: – Pie mums lieti vairāk nekā mēnesi garām gāja, bet nu beidzot Jāņos nolija. Vispār situācija ir ļoti bēdīga, ārkārtas situācija lauksaimniecībā ir izveidojusies, zeme ir izkaltusi, daudz kas nav sanācis. Tik lielu sausumu pavasarī savā dzīvē neatceros.

Madonietis Jānis: – Jā-ņos nolija, kartupeļi vismaz atdzīvosies un sāks piebriest. Laksti jau ir normāli. Bet viss pārējais tāpat ir izčibējis. Taču gan būs labi, badā nemirsim. Jāņem vērā, ka Latvijā ir reģioni, kur lauki zaļo, kā, piemēram, Aglonā.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


26.06.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px