26. jūnijā Vidzemes plānošanas reģions aicina pievienoties izzinošai ekskursijai, lai iepazītos ar Latvijas vēsturi elektroenerģijas ražošanā, kā arī uzzinātu par mūsdienīgiem enerģiju taupošiem risinājumiem ikdienā.
Tā būs vienas dienas bezmaksas ekskursija, viesojoties divos nozīmīgos energoefektivitātes tēmai veltītos objektos. Dienas pirmajā pusē tiks apmeklēta Ķeguma HES un tās Enerģētikas muzeja ekspozīcija „Elektroenerģētikas attīstība Latvijā", kas sniedz ieskatu Latvijas enerģētikas vēstures liecībās – elektroenerģijas ražošanas, pārvades un sadales attīstībā, iepazīstinot ar Daugavas hidroelektrostaciju celtniecības vēsturi, darbību un attīstības tendencēm Latvijā. 1939. gadā šeit tika iedarbināta pirmā Ķeguma spēkstacijas turbīna, tika likts pamats Latvijas vienotas energosistēmas izveidei.
Savukārt aplūkot vienas no jaunākajām un energoefektīvākajām patlaban tirgū pieejamajām tehnoloģijām, kā arī uzzināt par to lietošanas sniegtajām iespējām un ērtībām ikdienā varēs Elektrum Energoefektivitātes centrā Jūrmalā. Šai centrā ir iekārtota improvizēta mājsaimniecības vide, piemēram, virtuve, kur tiek veikti eksperimenti reālā laikā un vidē.
Piedalīties aicināts jebkurš interesents. Jaunieši līdz 18 gadu vecumam ekskursijā aicināti doties kopā ar likumīgo pārstāvi. Pusdienas iekļautas. Pieteikšanās – līdz 19. jūnijam (ieskaitot), zvanot uz +371 26099521, vai e-pastā [email protected].
19.06.2018.