11. jūnijā Cesvaines vidusskolā ritēja seminārs un vienlaikus tikšanās, kurā piedalījās mājinieki – Cesvaines novada izglītības iestāžu vadītāji un Madonas novada izglītības nodaļas speciālisti, kā arī Madonas novada izglītības iestāžu vadītāji.
Madoniešiem tas bija kārtējais izglītības iestāžu vadītāju seminārs, šoreiz gan noslēdzot mācību gadu. – Tāpēc ne tik ierasti devāmies pie saviem sadarbības partneriem uz Cesvaini, lai uzklausītu arī viņu pieredzi, – komentē Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. – Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis dalījās atziņās par projekta „Kompetenču pieeja mācību saturā" aprobāciju, skolotāju prezentācijā uzzinājām, kā tas notiek Cesvaines vidusskolā. Izskanēja arī pieredzes stāsts par Erasmus projektā iegūto. Mēs savukārt sniedzām aktuālo informāciju par izglītības jautājumiem, ieskicējām prioritārās lietas, kas saistītas ar jauno mācību gadu.
Vadītāja piebilst, ka seminārā tika pārrunāta informācija saistībā ar valsts pārbaudes darbiem, pedagogu atalgojumu, mācību līdzekļiem, drošības jautājumiem, Dziesmu un deju svētkiem. Attiecībā uz Madonas skolu tīkla sakārtošanu celtniecības darbi šovasar nenotiks, vairāk tiks skarta dokumentu plūsma gan attiecībā uz iepirkumiem, gan citu. Tehnoloģijas nolietojas, un skolas vēlas strādāt ar iespējami mūsdienīgām tehnoloģijām. Projekta ietvaros viena ceturtā daļa līdzekļu tam atvēlēta, līdz ar to prasība tiks īstenota.
Tā kā jaunajā mācību gadā vairs nebūs Mārcienas sākumskolas un Madonas vakara un neklātienes vidusskolas, tika sveiktas skolu direktores – Aldona Gudrīte un Varvara Maksimčika. Ar juridiska statusa sakārtošanu tika sveikta arī Lazdonas pamatskolas direktore Inese Juhņeviča.
– Semināra noslēgumā izmantojām iespēju nedaudz iepazīt citādu Cesvaini – izgājām ekskursijā pa muižas kompleksu, viesojāmies pie Cesvaines uzņēmēja alus darītavā, – vēsta Solvita Seržāne.
15.06.2018.