Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Madonā durvis ver “Kebabosta”

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 14.06.2018.

Madonā durvis ver “Kebabosta”
Burtu lielums

8. jūnijā Madonā, pārgriežot simbolisko atklāšanas lenti, tika atklāta SIA "Autem" kebabnīca "Kebabosta". Nosaukums izvēlēts, veidojot salikumu no vārdiem "kebabs" un "autoosta", jo ātrās ēdināšanas uzņēmums atrodas Madonas autoostā.

Uzņēmuma komanda – Mārtiņš Meiers, Mārcis Siders un Ansis Lauriņš – ir draugi un domubiedri, kas apvienojuši spēkus kopīgam uzņēmumam Madonā. Visi ir atnākuši no Rīgas, toties tagad Madona, izveidojoties savam uzņēmumam, ir arī dzīvesvieta. Ciešāka saikne ar Madonu ir izveidojusies, gan saskatot te labvēlīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai, savas idejai realizēšanai, gan arī mazpilsētā sagaidot pretimnākšanu un motivēšanu.

Tieši veiksmīga sadarbība ar Madonas novada pašvaldību, piedalīšanās biznesa ideju konkursā "Madona var labāk!" un atbalsta saņemšana ir veicinājusi idejas īstenošanu.
"Kebabosta" tika atvērta zīmīgā dienā – Madonas pilsētas 92. dzimšanas dienas svētku laikā. Tāpēc atklāšanas brīdī, vēlot veiksmi, vēlmi strādāt, klāt bija arī Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas galvenā speciāliste Ilze Vogina un LIAA biznesa inkubatora vadītāja Iveta Vabule.
Guntis Ķeveris, sveicot jauniešus kebabnīcas atklāšanas dienā, sacīja: – Prieks būt šeit, Madonas autoostā, jauna uzņēmuma atvēršanā, kas strādās ēdināšanas jomā. Kas gan cilvēkam pēc vai pirms gara ceļojuma ar autobusu varētu interesēt vispirms – iespēja paēst. Vislielākais prieks par to, ka pie mums, Madonā, mēģina atgriezties jaunieši, meklējot iespējas uzņēmējdarbībā. Vieta, kur paēst vakaros, Madonā ir diezgan aktuāla, varbūt jūs būsit tie, kas šo vēlmi varēs piepildīt. Novēlu, lai jūs dzīvotu tikpat ilgi kā Madona, lai ar laiku rastos nepieciešamība paplašināt kebabnīcas telpas. Ne tikai jums, arī pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tas ir nozīmīgs notikums – kebabnīcas atvēršana pilsētas un novada svētku ietvaros.
Viens no līdzīpašniekiem Ansis Lauriņš pastāstīja: – Uzņēmums "Autem" ir dibināts 2018. gada 2. februārī. Taču ar kebabnīcas projektu sākām nodarboties apmēram gadu iepriekš, veicot izpēti. Bija jāatrod piemērotas telpas, tās nomājam Madonas autoostā. Uzņēmuma izveidē ar padomu un atbalstu ir piedalījušies daudzi. Paldies Madonas novada pašvaldības biznesa ideju konkursam "Madona var labāk!", kur mūsu ideja – izveidot kebabnīcu kopā ar tūrisma informācijas stendu, vietu, kur apmeklētāji var atnākt, iedzert kafiju, garšīgi paēst, uzzināt, kas notiek Madonā un tās apkārtnē, – guva atbalstu. Par piešķirto finansējumu iegādājāmies nepieciešamo virtuves tehniku. Palīdzēja arī Madonas biznesa inkubators, kur esam inkubējamie, saņemam gan informatīvu, gan morālu atbalstu. Sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību kebabnīcā drīzumā plānots izvietot arī tūrisma informācijas stendus, kas kalpotu pilsētas viesiem. Iecerēts sadarboties arī ar kādu no novada maizniekiem, kas ceptu maizi pēc mūsu receptēm.
Mārtiņš Meiers piebilda, ka redz diezgan lielu attīstības potenciālu autoostā, kur tomēr apgrozās samērā daudz cilvēku, un te ir pieturas punkts.
LIAA Madonas biznesa inkubatora vadītāja Iveta Vabule, sveicot kebabnīcas saimniekus, akcentēja: – Prieks par Rīgas puišiem, kuri ir sapratuši, ka dzīve kūsā ne tikai Rīgā, bet arī mūsu reģionā, kas ir spējuši sakombinēt iespējas, ko piedāvā novadi, saņemot atbalstu savam uzņēmumam.
Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas galvenā speciāliste Ilze Vogina, sveicot kebabnīcas saimniekus, vēlēja: – Lai pietiek uzņēmības, traku ideju, vēl pāris jaunu ideju, bet galvenais – lai pietiek spēka tās visas realizēt!
Pagaidām, nodibinot uzņēmumu, radītas četras jaunas darbavietas, jo "Kebabosta" strādās bez brīvdienām (brīvi būs tikai oficiāli kalendārā noteiktie svētki). Sākumā līdzīpašnieki kebabnīcā strādā paši, jo ir jau pieredze apkalpošanas sfērā, taču ar laiku, uzņēmumam attīstoties, varētu radīt vēl kādu darbavietu.
Pilsētas svētku laikā jaunā ēdināšanas uzņēmuma piedāvājumu – kebabu – daudzi jau ir nogaršojuši.


15.06.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px