Svētdien, 3. jūnijā, palika trīs gadi, kopš Raimonds Vējonis tika ievēlēts par Valsts prezidentu. – Kā jūs vērtējat Raimonda Vējoņa darbību Valsts prezidenta amatā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Aivars: – Sākumā viņš bija ļoti aktīvs, bet tagad neko daudz nedzird. Prātā palicis skaļais angļu valodas skandāls. Prezidentam tomēr vajadzētu spēt labā līmenī sazināties arī starptautiskā valodā vai būtu jāizmanto tulks. Protams, ir nedaudz jocīgi, ja blakus stāv Lietuvas un Igaunijas prezidentes, kuras perfekti runā angļu valodā. Grūti pateikt, vai viņam vajadzētu kandidēt uz otro termiņu. Man šķiet, ka viņš varētu arī nekandidēt, bet tas jau ir no paša atkarīgs, vai viņš rod piepildījumu prezidenta amatā. Taču katrā ziņā – lai prezidentam veicas!
Madonietis Artis: – Vāji. Nekas īpaši jau nemainās, tikai seko dažādām ES regulām. Viņam, protams, jādarbojas atbilstoši noteiktajām pilnvarām, bet prezidentam ir pietiekami stiprs vārds, tāpēc viņam jābūt daudz aktīvākam. Manuprāt, atkārtoti viņam nevajadzētu kandidēt.
Lelde no Liezēres: – Mans vērtējums ir neitrāls. Par politiku pārāk neinteresējos, bet Valsts prezidenta aktivitātēm, tā kā viņš ir madonietis, līdzi pasekoju. Prezidentam novēlu izturību! Taču man šķiet, ka viņam uz otro termiņu tomēr nevajadzētu kandidēt.
Madonietis Vasilijs: – Es viņu personiski ļoti labi pazīstu. Kā cilvēks viņš ir ļoti labs, bet par prezidentu varētu vēlēt citu. Kaut ko šai dzīvē jau vajadzētu pamainīt, viņam atkārtoti uz šo amatu nevajadzētu kandidēt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
06.06.2018.