Aizvakar Madonas slimnīcu darba vizītē pēc pašvaldības SIA „Madonas slimnīca" ielūguma apmeklēja veselības ministrs Ivars Eglītis un ministra padomnieks Modris Sprudzāns.
Ministrs tikās ar SIA „Madonas slimnīca" padomi – tās priekšsēdētāju Aivaru Rozenbergu, viņa vietnieku, ķirurgu Imantu Stradiņu, padomes locekli, rajona padomes veselības aprūpes speciālisti Guntu Andžāni, valdes priekšsēdētāju Bruno Kokaru, rajona padomes un Madonas pilsētas domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru.
Ministrs apskatīja arī slimnīcas nodaļas, aprunājās ar slimnīcas personālu, pacientiem.
Sarunās iezīmējās veselības aprūpes šābrīža un arī tālākas nākotnes perspektīvas. Tika pārrunāts arī aktuālais jauno speciālistu jautājums, kas satrauc medicīnas iestāžu vadītājus, jo zināms, ka pašreizējā mediķu saime noveco, bet jaunos speciālistu grūti piesaistīt, tāpat medicīnas pakalpojumu pieejamība, kā arī citas aktualitātes, kurām jaunais pašreizējais veselības ministrs pievērš īpašu uzmanību.
– Madonas slimnīcā iepriekšējo reizi esmu bijis apmēram pirms pieciem gadiem, kad pats strādāju Kuldīgas slimnīcā. Jau toreiz un arī tagad kā ministru mani priecē tas, kā madonieši strādā. Tā ir pirmā slimnīca mūsu valstī, kas 12 gadu laikā pakāpeniski pati sevi ir sakārtojusi – daudz kas te ir piebūvēts no jauna, rekonstruēts, attīstījusies materiāli tehniskā bāze. Jāteic, Madonas slimnīcai ir vienkārši apskaužami rādītāji, kaut vai – medicīnas darbinieku vidējās algas. Tās, manuprāt, runājot par lokālajām slimnīcām, ir vienas no augstākajām valstī. 900 latu ārstam par slodzi, kad citur – 800, 700 latu, – jautāts par gūtajiem iespaidiem, ar „Staru" redzētajā dalījās Ivars Eglītis.
– Arī visas nodaļas Madonas slimnīcā vienlīdz sakārtotas, kas citviet ir retums. Jā, varbūt ir jūtams telpu trūkums, saspiestība palātās, jo nav noslēpums, ka Madonas slimnīca, veiksmīgi konkurējot ar apkārtējo rajonu medicīnas iestādēm, ir ļoti nopietni palielinājusi pacientu skaitu, līdz ar to arī telpas paliek par šaurām. Vienā mazā palātā ir vairāk gultu, nekā vajadzētu. Es atzīstu, tās ir objektīvas grūtības, personālam ir grūtāk strādāt, arī paši pacienti varbūt nejūtas tik ērti, taču personālam ir ļoti pozitīva attieksme. Slimnieki, ar kuriem aprunājos, ir apmierināti. Tā ka es slimnīcas vadības un personāla veikumu varu novērtēt tikai atzinīgi un vēlreiz uzsvērt, ka Madonas slimnīca, kas jau pirms vairākiem gadiem skaitījās viena no vadošajām lauku lokālajām slimnīcām, joprojām attīstās un pilnveidojas. Tas, protams, ir arī pašvaldības nopelns, jo bez pašvaldības atbalsta tādus rezultātus nevar sasniegt. Tie ir kopīgi veiksmīgi realizēti projekti.
Runājot par Madonas slimnīcas nākotnes perspektīvām, par iecerēto traumatoloģijas, bērnu un dienas stacionāra korpusa izbūvi, ministrs, savukārt, uzsvēra, ka nevēlas aizsteigties notikumiem priekšā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 09.02.2008.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto