Kā jau katru gadu, arī šogad triju Baltijas valstu ūdenssaimniecību uzņēmumi tiksies kopīgā konferencē. Šā gada konferences rīkotājvalsts ir Lietuva, un no 23. līdz 25. maijam Palangā, tiekoties nozares vadošajiem speciālistiem, tiks risināti aktuāli jautājumi ūdenssaimniecību darbības uzlabošanai.
Jautājumu vidū – būtiskākās izmaiņas dzeramā ūdens direktīvā, ūdens drošuma plāni – kvalitatīvu pakalpojumu garantēšanas kontekstā, ekonomiskie risinājumi notekūdeņu dūņu apsaimniekošanas plānošanai, uzņēmumu darbinieku mūžizglītība, praktiskā pieredze tīklu apsaimniekošanā un ūdens uzskaites risinājumos, citi ar uzņēmumu darbību saistīti jautājumi.
Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar nozares ražotāju jaunākajiem sasniegumiem, tehnoloģiju inovācijām un piedāvājumiem ūdenssaimniecību darbības uzlabošanai.
No Latvijas konferencē uzstāsies lektori no Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības laboratorijas un AS „Madonas ūdens" ar prezentāciju par ūdens uzskaiti Madonā. Tāpat liela uzmanība tiks pievērsta jautājumiem par sabiedrības kopumā izglītošanu vides sakārtošanas jomā. Kā, mainot ikdienas paradumus, katrs individuāli ir spējīgs pozitīvi ietekmēt gan savu dzīvi, gan apkārtējo vidi, piemēram, ūdens patēriņa jautājumos, – lietojot uzturā krāna ūdeni, tā vietā, lai lietotu plastmasas pudelēs pildītu ūdeni.
Latvijā dzimusī ideja par „Ū vitamīna" pieejamību ikvienam un aicinājumu #DzeramŪdeniNoKrāna tiks prezentēta arī citiem Baltijas valstu kolēģiem starptautiskā versijā, kā „W vitamin" un #DrinkTapWater, lai, kopīgi apvienojot spēkus, sabiedrību darītu gudrāku un videi draudzīgāku.
25.05.2018.