Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Uzvarētājiem – balvas sporta inventāram

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 14.05.2018.

Uzvarētājiem – balvas sporta inventāram
Burtu lielums

11. maijā Madonas sporta centrā notika Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla uzvarētāju godināšana. Pasākumā piedalījās 1. vietas laureāti – Madonas pilsētas vidusskolas ziemas sporta veidu olimpieši, izcīnot skolai kausu, atzinības rakstu, naudas balvu – sertifikātu 800 eiro vērtībā, un 3. vietas ieguvēji – Madonas Valsts ģimnāzijas sportisti, saņemot balvu – 400 eiro sporta inventāra iegādei.

Apbalvot laureātus uz Madonu bija atbraucis Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis un Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla organizators Juris Titovs. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās abu Madonas skolu olimpieši, skolotāji un skolēni.

Madonas pilsētas vidusskolas komanda ar izcīnītajām 6 zelta, 4 sudraba un 1 bronzas medaļu saņēma uzvarētāju laurus. Savukārt Madonas Valsts ģimnāzijas komanda ar izcīnītajām 3 zelta, 7 sudraba un 2 bronzas medaļām ierindojās 3. vietā. Otro vietu ieņēma Jelgavas 4. vidusskolas komanda.
Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla kopvērtējuma uzvarētāji – Madonas pilsētas vidusskolas skolēni – piedalījās galvenokārt slēpošanā un biatlonā, divi dalībnieki – arī snovbordā. Sporta skolotājs Dainis Vuškāns šo ziemas sezonu vērtēja ļoti atzinīgi: – Mums šis ir veiksmīgs gads. Skolas komanda uzvarēja ne tikai Ērgļos, kur norisinājās Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, bet arī Fischer slēpošanas seriālā Siguldā. Arī sporta skolu grupā esam pirmie, tas norāda, ka esam darījuši visu, ko varējuši. Mums ir stipra komanda, kuras pamatā ir mazāko un vidējo klašu skolēni, vidusskolēnu – nedaudz mazāk. Tie ir tie paši skolēni, kas trenējas Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolā, slēpo skolā un veido komandas kodolu. Patika, ka skolēni, kas piedalījās olimpiādē Ērgļos, bija paņēmuši līdzi arī izcīnītās medaļas. Madonas pilsētas vidusskola līdz šim ir piedalījusies visos notikušajos ziemas festivālos jau vairāk nekā 20 gadu laikā, šogad – ar 30 skolēniem, kuri ikdienā regulāri trenējas slēpošanā un biatlonā jau no 1. klases. Panākumu atslēga skolai ir lielais pašvaldības un vecāku ieguldījums, kā arī sporta bāzes "Smeceres sils" tuvums un tās kvalitāte. Ar projektiem "Erasmus+ Sports" un "Sporto visa klase" tiek attīstīta arī sporta metodika, savukārt resursi maksimāli tiek virzīti inventāra iegādei tieši ziemas sporta veidos.
Uz vaicājumu, kā tiks izlietota naudas balva, Dainis Vuškāns atbildēja: – Protams, sporta inventāra iegādei.
Arī Madonas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Ligita Irbe priecājās par izcīnītajām medaļām un balvu skolai: – Jauns inventārs ir ļoti noderīgs!
Viņa piebilda, ka skolas direktore Vanda Maderniece ļoti atbalsta jaunos sportistus un dara visu, lai viņi piedalītos sacensībās. Apbalvošanā par panākumiem priecājās arī Madonas Valsts ģimnāzijas sporta skolotāji Lana Līcīte, Līva Kraukle un Jānis Švika, kuri pastāstīja, ka tik lielai un aktīvai skolai ir daudz vajadzību: – Iegādāsimies inventāru fiziskās sagatavotības uzlabošanai, lai sagatavotos nākamajai ziemai!
2. un 3. martā Ērgļos norisinājās Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, kas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 1418 skolēnu no 146 skolām.


15.05.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px