Ceturtdien, 7. februārī, Madonas Valsts ģimnāzijā notika Izglītības satura un eksaminācijas centra īstenotā Eiropas Savienības struktūrfondu nacionālās programmas projekta „Mācību satura izstrāde un skolotāju tālākizglītība dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos" (turpmāk tekstā – projekts) organizētais reģionālais pilotskolu skolotāju seminārs.
Seminārā piedalījās fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji no Balvu pilsētas ģimnāzijas, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Maltas 1. vidusskolas un Rēzeknes Valsts ģimnāzijas.
Projekta ietvaros ir modernizēts mācību saturs fizikā, ķīmijā, bioloģijā, matemātikā un dabaszinībās 10.-12. klasēm, ar domu, ka jāmainās ne tikai mācību saturam, bet arī metodēm, kuras mācību stundu laikā izmanto skolotājs, un jāmainās skolas videi. Projekts ir nodrošinājis 50 pilotskolu (to vidū arī Madonas Valsts ģimnāziju) ar modernu aprīkojumu, kā arī sniedzis atbalstu skolotājiem tālākizglītības kursos.
Pieredzes semināra laikā pilotskolu skolotāji piedalījās Madonas Valsts ģimnāzijas kolēģu vadītajās fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas mācību stundās, analizēja to norisi, tādējādi rodot jaunas ierosmes savam darbam.
– Ļoti nozīmīga diena, – par notikušo saka Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece. – Lai arī mūsu skolotājas – Vija Bebriša, Ilga Gailuma, Līvija Tomiņa, Līga Ragaine -, kas vadīja atklātās stundas, bija nedaudz satrauktas, visas ir pieredzējušas, un nekādas problēmas atklātās stundas neradīja. Tāpēc jau seminārs tika rīkots pie mums, lai kolēģiem sniegtu profesionālu iespēju gūt pieredzi.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 09.02.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto